Student medycyny na dwóch kółkach – stylowo, ekologicznie i bezpiecznie!

Student na rowerze

Studenci kierunków medycznych są świadomi nieprzewidzianych, często niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą im się wydarzyć w życiu prywatnym i zawodowym. Szczególnie narażeni są podczas odbywania krajowych i zagranicznych praktyk lub stażu, również w czasie nauki na uczelni i dojazdu do niej. W czasach, kiedy występowanie smogu staje się normą, korki stają się coraz bardziej uciążliwe i pomimo stosowania rozwiązań jakimi są buspasy, komunikacja miejska nie rozładowuje wysokiego natężenia ruchu – wielu studentów decyduje się przesiąść na rower.

Jazda na dwóch kółkach daje wiele korzyści. Ankietowani w “Raporcie z badania na temat uwarunkowań do podejmowania transportowej aktywności fizycznej Polaków” za najważniejsze uznali przyjemność z poruszania się w taki sposób oraz sprzyjanie podniesieniu sprawności i wydolności organizmu (za ważne uznaje je ponad 90% badanych osób[1]). Dodatkowo, co dla wielu studentów jest niezwykle znaczące, rower jest tanim i szybkim środkiem transportu, zajmuje niewiele miejsca, jest również jednym ze sposobów redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz ograniczenia emisji zanieczyszczeń i hałasu.

Jeśli decydujemy się korzystać z roweru, pierwszą rzeczą, o której myślimy, jest zakup wygodnego pojazdu oraz modnych, praktycznych dodatków jak np. koszyk na zakupy. Pamiętajmy jednak także o akcesoriach poprawiających widoczność i bezpieczeństwo na drodze – zestaw odblasków, kamizelka czy specjalistyczna odzież oraz kask, znacząco zwiększą nasze bezpieczeństwo i zminimalizują ryzyko wypadku.

Nieprzyjemne i niebezpieczne sytuacje w czasie jazdy mogą się przytrafić w najmniej oczekiwanym momencie. Wciąż zbyt mało wytyczonych jest ścieżek rowerowych i niejednokrotnie cykliści zmuszeni są korzystać z jezdni, pobocza lub chodników, co zwiększa ryzyko wyrządzenia szkody pieszym czy zderzenia się z innym pojazdem. Z raportu policji wynika, że w 2019 roku rowerzyści uczestniczyli w 4 426 wypadkach drogowych, w których zginęło 257 rowerzystów, a rany odniosło 3 999 osób.[2]

Przestrzeganie przepisów nie zawsze uchroni cyklistę przed niektórymi zdarzeniami, jak np. uszkodzenie cudzego auta czy wjechanie w innego użytkownika drogi (uszczerbek na zdrowiu Twój lub drugiej osoby biorącej udział w kolizji). W takich sytuacjach bezcenne okazuje się ubezpieczenie, dzięki któremu zyskasz ochronę finansową m.in. w powyższych sytuacjach.

Szukasz idealnego ubezpieczenia, które zapewniłoby Ci ochronę zarówno podczas praktyk studenckich, jak i poza nimi? Właśnie je znalazłeś!

Ubezpieczenie INTER Student, dedykowane studentom medycyny, przede wszystkim zapewnia ochronę na czas praktyk studenckich, ale nie tylko. To odpowiedzialność za szkody wyrządzone innym:

  • W trakcie nauki w siedzibie szkoły
  • W trakcie krajowych lub zagranicznych praktyk studenckich
  • Podczas udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku
  • Podczas obstawy medycznej i imprez organizowanych przez Uczelnie lub Samorząd Studentów
  • Podczas jazdy na rowerze i amatorskiego uprawiania sportu

A także za szkody w mieniu, które do Ciebie nie należy:

  • W mieniu uczelni lub domu studenckiego, w którym mieszkasz
  • W mieniu podmiotu, w którym odbywasz praktyki
  • W wynajmowanym lokalu

Potrzebujesz ubezpieczenie tylko na czas praktyk? U nas wybierzesz polisę na okres jakiego potrzebujesz – 1 miesiąca, 3, 6, 9 miesięcy lub na rok!

Sprawdź: https://interpolska.pl/sluzba-zdrowia/student/.


[1] https://www.msit.gov.pl/download.php?s=1&id=11921 [dostęp:05.09.2020]

[2] https://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html [dostęp:05.09.2020]

Wróć na górę