INTER NOWOŚĆ – Pomoc Psychologa i Pomoc Dietetyka w zdrowotnych ubezpieczeniach grupowych. 

Pomoc Psychologa i Pomoc dietetyka zawarta w grupowym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdrowie to pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny [1], a nie sam brak choroby lub niepełnosprawności. Początek nowego roku jest idealnym momentem, aby zastanowić się nad równowagą pomiędzy poszczególnymi komponentami składającymi się na zdrowie. Jest to też dobry czas na wprowadzenie pozytywnych zmian w tej sferze życia. Jak nasze zdrowie może wspierać polisa ubezpieczeniowa? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule.

Szlachetne zdrowie 

Według badań Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) z 2015 roku 89% Polaków uważa, że zdrowie to jedna z trzech najważniejszych wartości w życiu, a aż 66% uważa, że stanowi najwyższą wartość [2]. Już dane liczbowe wskazują na istotny udział zdrowia w postrzeganiu ogólnego dobrostanu życia przez mieszkańców Polski. Choć badanie przeprowadzono 7 lat temu, nie ulega wątpliwości, że lata pandemii COVID-19 wpłynęły na postrzeganie zdrowia przez społeczeństwo, a fragment fraszki Jana Kochanowskiego “Szlachetne zdrowie” jest nieustannie aktualny. Skoro zdrowie definiujemy jako pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, jak w sposób przemyślany możemy zadbać o poszczególne komponenty?

Zdrowie fizyczne – dzisiejsze działanie wspierające przyszłość 

Regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to fundament zdrowia fizycznego, który wymienić potrafi obudzony w nocy uczeń szkoły podstawowej. Jednak znane każdemu zasady teoretyczne wcale nie muszą być proste do wprowadzenie w życie codzienne. Zgodnie z danymi CBOS, 80% Polaków jest przekonana, że odżywia się zdrowo lub bardzo zdrowo, a tylko 17% ocenia swoje nawyki żywieniowe jako “niezdrowe” [3]. Jednocześnie, co 4 badany codziennie sięga po słodycze, a napoje słodzone typu coca-cola codziennie pije 10% ankietowanych [3]. 

Pomoc dietetyka – wsparcie zdrowych wyborów

Wytyczne dotyczące zdrowego stylu życia oparte na dowodach naukowych są zgodne i promują odpowiednią ilość aktywności fizycznej oraz zbilansowaną dietę opartą na produktach niskoprzetworzonych [1]. Jednak dostosowanie wszystkich zasad do indywidualnego trybu życia może być na tyle trudne, że jakiekolwiek próby stosowania wytycznych skończą się, nim się na dobre rozpoczną. Jeśli wprowadzenie zmian jest w Twoim przypadku problematyczne, odpowiednim rozwiązaniem może być porada dietetyka. Specjalistyczna pomoc i opracowanie indywidualnego planu żywieniowego mogą znacznie odciążyć Cię na drodze do zdrowszego stylu życia.

Zdrowa głowa – z dbałością o dobrostan psychiczny 

W myśl zasady “w zdrowym ciele zdrowy duch”, zwykle większość wysiłków zmierzających ku zdrowemu życiu koncentruje się przede wszystkim na ciele. Zbyt często zapomina się jednak, że układ nerwowy jest jego integralną częścią, a zaburzenie funkcjonowania mózgu również wpływa na brak równowagi psychofizycznej i subiektywne poczucie zdrowia. Gwałtownie zmieniający się świat, wysoki poziom stresu i pandemia negatywnie wpłynęły na zdrowie Polaków. Prawie 40 proc. obywateli kraju twierdzi, że ich zdrowie psychiczne uległo pogorszeniu podczas trwania epidemii [4]. Jednocześnie, stan polskiej psychiatrii pozostawia wiele do życzenia, o czym pisaliśmy w tym artykule. Jak w takim razie zadbać o zdrowie psychiczne? 

Pomoc psychologa – nie odkładaj troski o zdrowie psychiczne na później

W Polsce na jednego psychiatrę przypada ok. 7215 pacjentów [5]. Bardzo ograniczony dostęp do specjalistów sprawia, że często zadbanie o zdrowie psychiczne odkłada się na inny czas. Chcemy jednak zachęcić do szukania wsparcia ekspertów bez zwłoki. Przemyślana pomoc psychologiczna to rozwiązanie, bez którego ciężko wyobrazić sobie dobrostan psychiczny w taki niestabilnych czasach. Wsparcie, które gwarantuje konsultacja ze specjalistą, może rozwiać wiele wątpliwość i pomóc w drodze do lepszego samopoczucia. 

Zachowaj zdrowy balans w firmie – pomoc psychologa i pomoc dietetyka 

Zdrowy pracownik to zadowolony i efektywny  pracownik. A czy nie o to takich pracownikach marzy się, zakładając własną firmę? Zatrudnianie pracowników to integralna część budowania biznesu, tworząc firmę trzeba pomyśleć o wielu aspektach – między innymi ubezpieczeniu zdrowotnym dla pracowników. Jak staraliśmy się podkreślić od początku artykułu, zdrowie Twojego pracownika to nie tylko brak choroby, która skutkuje jego nieobecnością w pracy, ale jego dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. Holistyczne podejście do zdrowia stało się dla nas impulsem do rozszerzenia ubezpieczenia zdrowotnego dla firm o dwie nowe usługi: pomoc dietetyka i pomoc psychologa.

W INTER Polska stale poszukujemy nowych rozwiązań i możliwości, aby proponowana przez nas oferta ubezpieczenia zdrowotnego była dostosowana do potrzeb i oczekiwań klientów oraz zapewniała opiekę na najwyższym poziomie. Chcemy nie tylko zatroszczyć się o zdrowie Twoich pracowników, ale również pomóc Ci w budowaniu firmy opartej na rzetelnej i efektywnej współpracy pracodawca-pracownik, możliwej dzięki zadowolonym z warunków pracy pracownikom i troszczącym się o to pracodawcom. 

Referencje
  1. who.int 
  2. https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5486/21/1/1/zaufanie_.pdf (ostatni dostęp: 10.12.2021 r.)
  3. https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2019/K_106_19.PDF (ostatni dostęp: 10.12.2021 r.)
  4. news,932436,co-trzeci-polak-w-czasie-pandemii-skarzy-sie-na-pogorszenie-zdrowia (ostatni dostęp: 10.12.2021 r.)
  5. Statystyki NIL https://nil.org.pl/uploaded_files/1631106091_za-sierpien-2021-zestawienie-nr-04.pdf (ostatni dostęp: 10.12.2021 r.)
Wróć na górę