801 803 000
Ubezpieczony student moda czy konieczność

Ubezpieczony student – moda czy konieczność?

Na studentów w trakcie zdobywania doświadczenia czyha wiele niebezpieczeństw. Przyszli lekarze podchodzą do tematu poważnie – mimo, że w kwestii prawnej nie mają obowiązku ubezpieczeniowego, większość z nich zabezpiecza się na wypadek popełnionych błędów. Medycyna to przecież nie zabawa!

Praktykę studencką warto traktować jak swoją pierwszą pracę. To okazja nie tylko do zdobycia cennej wiedzy praktycznej, ale niejednokrotnie możliwość uzyskania stałej pracy. Zajęcia, w czasie których studenci wykonują czynności medyczne i mają kontakt z pacjentem, wymagają odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej – od odpowiedzialności cywilnej oraz NNW.

Case study studenta

Marta mieszka w Poznaniu, jest studentką ostatniego roku, najlepszą na swoim kierunku. Zawsze chciała być dentystą. Jej ojciec prowadzi gabinet, co roku proponował jej praktykę na czas wakacji, a ona chętnie korzystała z tej możliwości i uczyła się fachu. Błyskawicznie chłonęła wiedzę, nawet jeśli na początku tylko dbała o przyrządy dentystyczne i czystość w gabinecie.

Będąc na finiszu studiów, postanowiła, że poszuka możliwości podjęcia stażu za granicą. Znalazła ogłoszenie u jednego z lepszych stomatologów w Niemczech. Stworzyła CV, przygotowała się do rozmowy kwalifikacyjnej i pojechała na umówione spotkanie. Udało się – została przyjęta na 3-miesięczny staż.

Była doskonałym pracownikiem, pracodawca nie szczędził jej pozytywów, jednak pod koniec stażu zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. W czasie dezynfekcji miejsca pracy, Marta poślizgnęła się i upadając, niechcący naderwała spluwaczkę. Jej samej nic się nie stało, lecz musiała ponieść koszty finansowe za spowodowaną szkodę.

To mogło zdarzyć się każdemu. Na szczęście Marta, planując praktyki wykupiła przez Internet polisę INTER Student na czas odbywania stażu. Jak się okazuje, była to bardzo dobra decyzja.

INTER Student dlaczego warto?

„Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to najważniejsza ochrona lekarza w jego zawodzie. Wierzymy, że już na etapie studiów posiadanie takiego ubezpieczenia powinno być czymś absolutnie naturalnym. Wariant ubezpieczenia OC, który proponujemy w ramach pakietu INTER Student, to wersja minimalna, dostosowana do ograniczonej odpowiedzialności jaką student ponosi za czynności medyczne wykonywane podczas praktyk. Skupiamy się za to na globalnym zasięgu ubezpieczenia znając specyfikę i potrzeby studentów kierunków medycznych. Jako ubezpieczyciel od lat specjalizujący się w branży medycznej, zachęcamy wszystkich do szerszego spojrzenia na ryzyko ubezpieczeniowe, przez pryzmat własnego bezpieczeństwa i komfortu pracy, co w przyszłości przełoży się na jakość świadczonych usług i osobistą satysfakcję” – dodaje Andrzej Twardowski Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC w INTER.