Porady lekarskie bez wychodzenia z domu

Ostatnie miesiące, które upłynęły pod znakiem epidemii, pokazały, jak istotną rolę odgrywa telemedycyna. Forma świadczenia usług medycznych za pomocą systemów teleinformatycznych nabrała znaczenia, gdy z dnia na dzień musieliśmy ograniczyć bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Możliwość odbycia zdalnej konsultacji lekarskiej – na odległość, szybko i wygodnie, zapewnienie ciągłości leczenia, możliwość otrzymania e-recepty niewątpliwie zapewniają komfort i dają poczucie bezpieczeństwa.   

Jak zatem skutecznie korzystać z porad lekarskich bez wychodzenia z domu?

Jako Towarzystwo Ubezpieczeniowe pomimo trwającej pandemii za priorytet postawiliśmy sobie zapewnienie naszym Ubezpieczonym możliwości korzystania ze świadczeń medycznych w sposób ciągły. Wprowadzenie restrykcyjnych procedur bezpieczeństwa, mających na celu ochronę pacjentów i personelu medycznego, spowodowało znaczące zmiany w kontekście codziennej pracy przychodni medycznych. Dzięki szerokiemu zakresowi e-konsultacji oferowanych przez INTER Polska nasi Ubezpieczeni nie muszą rezygnować z porady lekarza. Podczas zdalnych konsultacji można omówić problemy zdrowotne, skonsultować wyniki badań, otrzymać skierowanie na diagnostykę, otrzymać e-receptę oraz e-zwolnienie.
INTER Polska w ubezpieczeniu zdrowotnym umożliwia Ubezpieczonym korzystanie z usług telemedycznych w pełnym zakresie. Nasi Ubezpieczeni mogą skorzystać ze zdalnej konsultacji lekarskiej telefonicznie lub online (poprzez chat, rozmowę lub wideokonferencję) z dowolnego miejsca na świecie lub w zaciszu własnego domu – bez narażania się na bezpośredni kontakt z innym osobami, bez zbędnego stresu. Jest to rozwiązanie proste, a co najważniejsze – bezpieczne.

Ubezpieczeni w INTER Polska mogą korzystać z konsultacji, z lekarzami reprezentującymi ponad 20 specjalizacji, wśród których znajdują się m.in.: interniści, pediatrzy, ginekolodzy, dermatolodzy, endokrynolodzy, alergolodzy, diabetolodzy, ortopedzi, onkolodzy, kardiolodzy, gastrolodzy, laryngolodzy, otolaryngolodzy, neurolodzy, okuliści, pulmonolodzy, reumatolodzy, urolodzy, traumatolodzy i psychiatrzy. Warto zwrócić uwagę na dostępność do lekarzy onkologów, kardiologów i pulmonologów, ponieważ to właśnie pacjenci leczący się u tych specjalistów w okresie pandemii są w grupie największego ryzyka i powinni być otaczani wyjątkową opieką.

Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy połączona z koniecznością izolacji, zachowania dystansu społecznego, oraz związany z tym stres, niepewność i poczucie lęku przyczyniają się również do większej potrzeby dbania o dobrą kondycję psychiczną. Umożliwiliśmy naszym Ubezpieczonym skorzystanie ze zdalnych konsultacji z psychiatrą – niezależnie od posiadanego wariantu ubezpieczenia.

Korzystanie z e-konsultacji w ramach ubezpieczenia zdrowotnego  jest proste i przyjemnie.

Pierwsza e-konsultacja umawiana jest poprzez Infolinię INTER Polska każdą kolejna samodzielnie poprzez dedykowany portal. INTER Polska zachęca osoby Ubezpieczone do pozostania w domu i skorzystania z e-konsultacji. Zachęcamy  Państwa do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczeń zdrowotnych.

Wróć na górę