Polisa turystyczna zimą i latem – dlaczego jest tak ważna dla lekarzy

Sport dla lekarzy jest bardzo ważny. Nie jest to jedynie propagowanie zdrowego trybu życia, tak ważne w przekazie dla pacjentów. Jest to również świetny sposób na regenerację.

Czytając zakładkę Sport na portalu gazetalekarska.pl widzimy ogłoszenia właściwie z każdej dyscypliny sportu. W trakcie sezonu narciarskiego ważne jest, aby pomyśleć o ubezpieczeniu podczas wyjazdów zagranicznych. Najlepiej kupić je raz i zapewnić sobie spokój na cały rok.

Całoroczne ubezpieczenie na wypadek choroby lub nieszczęśliwego wypadku za granicą, bez względu na liczbę wyjazdów oraz cel podróży – to polisa INTER Tour 365. Jest to korzystna oferta dla lekarzy, którzy często wyjeżdżają na zagraniczne szkolenia, konferencje, ale także ferie zimowe.

Polisa INTER Tour 365 nie ogranicza odpowiedzialności ubezpieczyciela w zakresie rodzaju sportów amatorsko uprawianych. Ubezpieczenie nie wprowadza limitów liczby wyjazdów w ciągu roku, ani też liczby członków rodziny objętych ubezpieczeniem w wariancie rodzinnym. Zapewnia zwrot kosztów leczenia podczas pobytu za granicą na całym świecie, a także zwrot kosztów transportu oraz akcji poszukiwawczych.

W sezonie zimowym rekreacyjne uprawianie narciarstwa czy też snowboardu zjazdowego jest objęte ochroną. Dotyczy to również narciarstwa biegowego. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel zwraca uwagę na konieczność poruszania się po oznaczonych trasach.

Polisa może być również przeznaczona dla miłośników ekstremalnych emocji. Na liście sportów ekstremalnych, które można włączyć do zakresu ochrony są m.in.: downhill, kajakarstwo górskie, motolotniarstwo, spadochroniarstwo. Ochroną ubezpieczeniową można również w  w ramach sportów ekstremalnych objąć skoki narciarskie, psie zaprzęgi oraz wszelkie zjazdy na nartach albo snowboardzie poza wyznaczonymi trasami.

Roczne Ubezpieczenie turystyczne dla pracowników branży medycznej, można kupić również online.

Wróć na górę