Partner dla Medycyny i Lekarz Nieruchomości jako kompleksowa ochrona majątku lekarza.

W zakres polisy na gabinet leczniczy wchodzi ubezpieczenie leków i szczepionek wymagających przechowywania w specjalnych warunkach termicznych.

Jak wynika z danych Eurostat, Polacy nadal chętniej kupują mieszkania i domy niż wynajmują – w 2019 r. “na swoim” mieszkało 84,2% z nich. Mają na to wpływ wysokie koszty najmu, duża dostępność kredytów hipotecznych, potrzeba bezpieczeństwa związana z założeniem własnej rodziny, ale także przekonanie, że posiadanie własnego mieszkania daje poczucie pewności, dla niektórych jest też synonimem luksusu. Wielu traktuje zakup mieszkania jako lokatę kapitału i okazję inwestycyjną [1].

Nie da się ukryć, że lekarze i lekarze dentyści ciężko i długo pracują, żeby zapewnić sobie i swoim najbliższym odpowiedni poziom życia oraz stabilność finansową, której podstawowym elementem jest “dach nad głową”. Według raportu Naczelnej Izby Lekarskiej średni całkowity czas pracy lekarzy wynosi 234,3 godzin na miesiąc, lekarzy dentystów – 156,8 [2]. Większość z nich  nie ogranicza się do jednego miejsca pracy – średnio absolwent kierunku lekarskiego pracuje w 1,8 miejscach pracy, absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego – w 1,2 miejscach [3].

Dom czy mieszkanie to często niejedyna nieruchomość za którą odpowiedzialny jest lekarz lub lekarz dentysta. Mowa tutaj zarówno o prowadzeniu własnego gabinetu, jak i podmiocie leczniczym. Według danych GUS, pod koniec 2020 r. w Polsce funkcjonowało 21,5 tys. przychodni oraz 0,7 tys. praktyk lekarskich i 3,3 tys. praktyk stomatologicznych, które realizowały świadczenia ze środków publicznych [4].

INTER Polska wychodzi naprzeciw potrzebom lekarzy i lekarzy dentystów nie tylko w zakresie ubezpieczenia osobowego czy odpowiedzialności cywilnej, ale też ubezpieczenia majątku: mieszkania czy domu, ale również gabinetu czy podmiotu leczniczego. W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenie Lekarz Nieruchomości oraz Partner dla Medycyny.

Lekarz Nieruchomości

Lekarz Nieruchomości to ubezpieczenie mienia prywatnego skierowane do lekarzy i lekarzy dentystów i dostosowane do ich potrzeb. 

Ubezpieczyć możesz zarówno dom lub mieszkanie, ich stałe elementy i ruchomości domowe, jak również budynki gospodarcze, wartościowe przedmioty czy gotówkę. Dodatkowo zakres może także objąć sprzęt wykorzystywany do prowadzenia usług medycznych. pewne sytuacje np. włamanie, zalanie, pożar są trudne do przewidzenia. Wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia to podstawowa metoda na zadbanie o swój komfort i poczucie bezpieczeństwa. 

W INTER Polska wiemy, jak cenny jest czas lekarzy. Dlatego zadbaliśmy o stworzenie i wdrożenie wygodnych oszczędzających czas rozwiązań, takich tak:

  • aplikacja mobilna, za pomocą której zgłosisz szkodę i zostanie dokonana wstępna ocena zniszczeń,
  • ograniczenie formalności do minimum,
  • dedykowany opiekun szkody przez cały czas trwania sprawy,
  • kompleksowa organizacja remontu lub naprawy sprzętu,
  • sprzęt zastępczy na czas naprawy.

Dzięki polisie Lekarz Nieruchomości nieprzewidziane okoliczności nie spowodują, że będziesz musiał tracić swój cenny czas i energię na rozwiązywanie powstałych problemów.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu Lekarz Nieruchomości.

Partner dla Medycyny

Jeżeli jesteś właścicielem gabinetu, przychodni lub innej placówki pełniącej usługi medyczne, doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie w celu ochrony majątku jest ubezpieczenie Partner dla Medycyny.

Funkcjonowanie podmiotu leczniczego a nawet jednoosobowej praktyki lekarskiej, bez wyposażenia w odpowiednie sprzęty medyczne (np. fotel i instrumentarium stomatologiczne, USG), ale także środki obrotowe: produkty lecznicze i wyroby medyczne, jest niemożliwe. W czasach cyfryzacji w każdym gabinecie lekarskim i recepcji znajduje się ponadto sprzęt elektroniczny. Te wszystkie przedmioty mają swoją, zazwyczaj niemałą, wartość, dlatego warto je ubezpieczyć.

Dla Twojej wygody i oszczędności czasu nie wymagamy sporządzania pełnego wykazu ubezpieczanego sprzętu, a jedynie zadeklarowania dowolnej sumy jego ubezpieczenia.

Co ważne, jeśli Twoja placówka medyczna prowadzi szczepienia np. przeciwko COVID-19 czy grypie, na pewno zainteresuje Cię informacja, że w zakres polisy wchodzi ubezpieczenie leków i szczepionek wymagających przechowywania w specjalnych warunkach termicznych.

Więcej na temat ubezpieczenia Partner dla Medycyny pisaliśmy na blogu w artykule NOWOŚĆ! – Pakiet “INTER Partner dla Medycyny”, a szczegółowe warunki i formularz do kontaktu z agentem znajdziesz tutaj.

Referencje

  1. https://www.nieruchomosci-online.pl/porady/dlaczego-polacy-chetniej-kupuja-niz-wynajmuja-mieszkania-14630.html (ostatni dostęp: 08.12.2021)
  2. P. Baliński pod red. prof. dr hab. n. med. R. Krajewskiego. Mapy potrzeb zdrowotnych – Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych „Ile pracują lekarze i lekarze dentyści w Polsce?” Streszczenie raportu ogólnego oraz aneksu. Warszawa 2018.
  3. https://ela.nauka.gov.pl/pl/labor-market/hardworking_like_a_young_doctor (ostatni dostęp: 08.12.2021)
  4. Ambulatoryjna opieka zdrowotna w 2020 roku. GUS
Wróć na górę