801 803 000
Ubezpieczenie na życie, zdrowotne, OC i mieszkania, domu dla personelu medycznego.

Kompleksowe ubezpieczenia dla lekarzy – wyzwanie na miarę XXI w.

Stwierdzenie, że praca w ochronie zdrowia jest jednym z najbardziej wymagających zawodów to truizm. Dyżury, odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie, ciągły stres, konieczność wielogodzinnego skupienia… Chyba tylko medycy są w stanie zrozumieć, jak wyczerpująca jest ich zawodowa codzienność. Pracując na najwyższych obrotach, niezwykle ważne jest, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny poprzez zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie, dostosowane do indywidualnych potrzeb lekarzy. Bo na kwestię ubezpieczeń, tak jak na terapię pacjentów, trzeba spojrzeć całościowo.

Ubezpieczenie lekarza w jednym pakiecie – zaoszczędź czas dla siebie

Co 10 lekarz pracuje 92 godziny w tygodniu[1]! Przepracowanie generuje nie tylko zmęczenie fizyczne, ale i psychiczne. Badania pokazują, że stres to jedno z najistotniejszych obciążeń w pracy lekarza. Zmęczenie i stres odpowiadają odpowiednio za 75% i 70% popełnionych błędów medycznych [2]. Czas jest kluczowy w pracy medyka i warto zaoszczędzić go, wybierając pakiet ubezpieczenia dla lekarza i nie tracić energii na wyszukiwanie i kupowanie oddzielnych polis. INTER przygotowało szeroką ofertę pakietów ubezpieczeń dla lekarzy, które zapewniają ochronę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Polisę można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb w ramach ubezpieczenia INTER dla lekarzy. Lekarz może zakupić ubezpieczenie ochrony prawnej, dzięki któremu ma do dyspozycji doświadczonych prawników i możliwość skorzystania z pomocy prawnej. W sytuacjach nagłych lekarz może skorzystać z pomocy prawnika, który udzieli porady w formie opinii prawnej lub wideo rozmowy. Ponadto, w przypadku sporu sądowego w sprawach zawodowych ubezpieczenie pokrywa koszty wynagrodzenia adwokata oraz koszty sądowe, w tym koszty opinii biegłych.

Dom i gabinet pod ochroną

W minionym roku odnotowano aż 71 186 włamań [3]! W przypadku lekarzy prowadzących indywidualną praktykę lekarską łupem złodziei może paść nie tylko dom czy mieszkanie, ale również gabinet, w którym prowadzą oni działalność leczniczą. Niezależnie od tego, czy włamanie zostanie dokonane w wynajętym gabinecie czy też takim zlokalizowanym w mieszkaniu prywatnym, związane jest ze znacznymi stratami materialnymi oraz koniecznością kupienia skradzionego lub zniszczonego sprzętu medycznego, leków oraz naprawy aparatury medycznej. Warto zabezpieczyć się przed jego skutkami, decydując się na ofertę INTER Partner dla Medycyny obejmującą ubezpieczenie podmiotu leczniczego. W ramach pakietu zawarta jest ochrona sprzętu elektronicznego, w tym medycznego, ubezpieczenie produktów leczniczych i wyrobów medycznych, a także leków i szczepionek wymagających przechowywania w specjalnych warunkach.

Konieczne po włamaniach remonty i naprawy mogą być prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza dla pochłoniętych pracą przedstawicieli zawodów medycznych. Ubezpieczenie INTER Lekarz Nieruchomości dostosowane jest do potrzeb lekarzy – to ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, w którym zapewnione są kompleksowa organizacja remontu, minimum formalności na etapie zgłaszania szkody, serwis sprzętu oraz sprzęt zastępczy na czas naprawy. Dodatkowo, aplikacja mobilna pozwala ocenić skalę strat już na etapie zgłaszania szkody. Polisa obejmuje ochroną dom lub mieszkanie, w tym m.in. ogrodzenie, budynki gospodarcze i garaże, panele fotowoltaiczne, meble ogrodowe, sprzęt AGD i RTV, komputery, a także wyposażenie gabinetu lekarskiego i mienie służbowe.

Agresja w gabinecie – gdy pacjent atakuje lekarza

Według niektórych źródeł nawet 99,1% pracowników ochrony zdrowia spotkało się z agresją ze strony pacjentów [4]. Wobec kolejnych ataków na punkty szczepień i powszechności internetowego hejtu na medyków warto zadbać o polisę, która oferuje ochronę w przypadku ataku ze strony pacjentów. W ramach pakietu INTER dla lekarzy istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o klauzulę agresji pacjenta. W przypadku, gdy lekarz padnie ofiarą napaści fizycznej podczas wykonywania czynności zawodowych wypłacane jest jednorazowe świadczenie pieniężne nawet do kwoty 5 000 zł.

Raz zawarte ubezpieczenie – kompleksowa ochrona

Wybierając ubezpieczenie, dobrze jest postawić na ofertę, która zapewni zawierającemu kompleksową ochronę we wszystkich dziedzinach życia. Obowiązkowe OC dla lekarzy nie obejmuje wszystkich obszarów życia zawodowego – zwłaszcza lekarzom prowadzącym indywidualną praktykę lekarską czy świadczącym usługi z zakresu medycyny estetycznej przyda się ubezpieczenie dodatkowe. Nie samą pracą jednak medyk żyje – warto, by w życiu prywatnym również czuć się bezpiecznie. INTER oferuje szeroki wybór polis dla lekarzy, zapewniających kompleksową ochronę w różnych dziedzinach życia. Warto zwrócić uwagę na pakiety łączące w sobie kilka ubezpieczeń, takie jak INTER Lekarz. W ramach oferty znajduje się nie tylko obowiązkowe OC dla lekarzy i OC dodatkowe (obejmujące szkody związane z uszkodzeniem mienia pacjenta czy też naruszeniem jego praw) oraz ubezpieczenie na wypadek zakażenia HIV/WZW. INTER Lekarz zapewnia ochronę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym (INTER Ochrona Prawna), a nawet i w podróży. Tu przydatne będzie zawarte w pakiecie ubezpieczenie INTER Tour 365, dające ochronę nie tylko podczas wakacji, ale i wyjazdów służbowych. Dla lekarzy korzystna będzie też możliwość równoczesnego ubezpieczenia gabinetu oraz mieszkania, które oferujemy w ramach pakietów INTER Lekarz Nieruchomości czy Partner dla Medycyny. Dbając o pracowników ochrony zdrowia i znając ryzyko związane z tak trudną pracą, w pakiecie INTER Medyk Life zapewniamy również ubezpieczenie na życie i polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

W pracy, w domu czy w podróży – INTER dba o komfort i poczucie bezpieczeństwa pracowników ochrony zdrowia. Dobierz dla siebie pakiet skrojony na miarę i zyskaj spokój, tak potrzebny w codziennej pracy lekarza.

Referencje:
  1. https://www.ozzl.org.pl/index.php/13249-leczenie-kosztem-zycia-lekarza-artykul-aktualny-ryszarda-kijaka (data ostatniego dostępu: 11.08.2021r.)
  2. T. Irzyniec, P. Konodyba-Szymański, H. Szczerba “Identyfikacja zagrożeń oraz ocena ryzyka zawodowego lekarzy medycyny (wstępne wyniki”, JEcolHealth, vo. 14, nr 6, 2010, p. 295-302
  3. http://bip.ksp.policja.gov.pl/ksp/statystyki/27829,Kradziez-z-wlamaniem.html (data ostatniego dostępu: 11.08.2021r.) 
  4. https://podyplomie.pl/stanynaglepodyplomie/33369,agresja-slowna-jak-poradzic-sobie-w-sytuacji-kryzysowej (data ostatniego dostępu: 10.08.2021r.) 
  5. https://bml.pl/artykuly/news/hejt-i-agresja-chlebem-powszednim-medykow (data ostatniego dostępu: 11.08.2021 r.)