801 803 000
Ubezpieczenie podróżne dla lekarzy, pokrycie kosztów leczenia i od następstw nieszczęśliwych wypadków

Case study INTER: Wypadek na wakacjach – ubezpieczenie podróży dla medyków

Opisany poniżej przypadek przypomina, że nawet wykształcenie medyczne nie chroni nas przed niefortunnymi zdarzeniami podczas podróży. Koszty leczenia za granicą mogą sięgać kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Sytuacja komplikuje się zwłaszcza w obecnych realiach pandemii, kiedy personel medyczny w większości miejsc na świecie zaangażowany jest w walkę z koronawirusem i wysłanie ekipy ratunkowej do poszkodowanych podróżnych może być wyzwaniem. W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdów? Co może pójść nie tak i jak tego uniknąć?

Opis przypadku

Bohaterką artykułu jest 43-letnia specjalistka ginekologii, prowadząca własną praktykę lekarską, zatrudniona na kontrakcie w szpitalu miejskim. Lekarka zdecydowała się na wyjazd trekkingowy do Nepalu i poprosiła o urlop wypoczynkowy w pracy. Liczyła się z tym, że będzie to podróż wymagająca fizycznie, ale nie wiązała się z koniecznością odbycia specjalistycznego przygotowania.

Niestety, w wyniku poślizgnięcia się na szlaku, kobieta skręciła nogę w lewym stawie skokowym. Uraz uniemożliwiał jej dalszy marsz. Najbliższe miejsce, z którego można było wezwać pomoc, znajdowało się w schronisku oddalonym o 6 km. Zawiadomiono służby ratownicze, który przysłały na miejsce zdarzenia helikopter. Poszkodowana niezwłocznie poinformowała ratowników o numerze polisy, skontaktowała się także z ubezpieczycielem. Całkowite koszty leczenia wyniosły 51 500 PLN. Na szczęście umowa z TU INTER Polska pozwoliła na całkowite pokrycie wydatków przez ubezpieczyciela.

Komentarz

Nawet szczegółowo opracowany plan podróży nie zabezpieczy przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dzięki wykupieniu ubezpieczenia podróżnego INTER Tour 365, pani doktor mogła liczyć na kompleksową opiekę medyczną, nawet w tak trudno dostępnym miejscu, jak szlak himalajski w Nepalu. Warto jednak pamiętać, że samo podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym nie zapewni Ci ochrony w każdej sytuacji. O co zadbać przed wyjazdem za granicę, aby uniknąć nieprzyjemnych, a czasem nawet niebezpiecznych sytuacji związanych z potencjalną odmową uznania ubezpieczenia?

  • Przede wszystkim upewnij się, że zawsze masz przy sobie numer polisy ubezpieczeniowej i kontakt do ubezpieczyciela. Twoim obowiązkiem wynikającym z umowy jest niezwłoczne powiadomienie go o zdarzeniu.
  • Przed podpisaniem umowy zapoznaj się dokładnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, szczególną uwagę zwracając na klauzule wykluczenia. W niektórych przypadkach ubezpieczyciel nie będzie w stanie Ci pomóc, na przykład kiedy do wypadku doszło pod wpływem alkoholu.
  • Musisz liczyć się z tym, że w zależności od miejsca wyjazdu, dostępność służb ratowniczych i jakość opieki może być różna.

Ubezpieczenia TU INTER Polska w tej sytuacji

Zależy nam, aby niezależnie od celu i rodzaju podróży, medycy mieli pewność, że są podczas niej bezpieczni. Dlatego oferujemy kompleksowe ubezpieczenie podróżne dla zawodów medycznych – INTER Tour 365. Decydując się na nie, otrzymujesz od nas ochronę bez względu na to jak często i dokąd wyjeżdżasz. W skład ubezpieczenia wchodzą: pokrycie kosztów leczenia za granicą, pomoc assistance, ubezpieczenie NNW, OC oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego. Wiemy, że każda podróż jest inna, dlatego Ty decydujesz, czy chcesz ubezpieczyć tylko siebie czy również rodzinę. A może potrzebujesz ubezpieczenia związanego z uprawianiem sportów ekstremalnych? Zadbamy o Ciebie na całym świecie, niezależnie od tego, czy wygłaszasz sympozjum na konferencji medycznej, czy wspinasz się w Himalajach. Zawód medyczny nie ogranicza w odkrywaniu świata, a my pomożemy Ci czuć się bezpiecznie!

O szczegółach ubezpieczenia INTER Tour 365 przeczytasz tutaj.