Własny domek letniskowy idealnym miejscem na odpoczynek. Jak ustrzec swój majątek przed złodziejami?

Domek na ustronnej działce za miastem to wymarzone miejsce do relaksu. Sprawdzi się zarówno podczas wypoczynku w gronie rodzinnym, jak i podczas samotnego wyjazdu w poszukiwaniu chwili wytchnienia. Szczególnie teraz, w dobie zagrożenia koronawirusem i ograniczonych możliwości wakacyjnych ekspedycji, posiadanie takiego miejsca jest prawdziwym dobrodziejstwem. Jednak oprócz oczywistych zalet, posiadanie domku letniskowego może być przyczyną kłopotów i zmartwień. Sezonowość wizyt sprawia, że przez większą część roku jest on niezamieszkały, a przechowywane w nim rzeczy stają się łakomym kąskiem dla złodziei.

Kradzież z włamaniem należy do przestępstw uznawanych  za szczególnie dotkliwe. Często oznacza nie tylko stratę cennych przedmiotów, ale także zniszczenie mienia oraz zaburzenie poczucia bezpieczeństwa związanego z tym miejscem.

By ograniczyć ryzyko wtargnięcia i rabunku warto zastosować odpowiednie zabezpieczenia i systemy antywłamaniowe. Zamontowanie okien i drzwi o podwyższonej ochronie, rolety zewnętrzne czy wysokie płoty, mogą znacznie utrudnić włamanie. Dodatkową ochronę zapewnią zamontowane w domu systemy alarmowo – wizyjne, które w razie wtargnięcia na teren naszej posesji, uchwycą wizerunek potencjalnego złodzieja, co umożliwi policji szybsze jego zatrzymanie. 

Zastosowanie takiego zestawu zabezpieczeń być może odstraszy przypadkowego złodzieja czy poszukiwacza darmowych noclegów, ale żaden sprzęt nie zapewni stuprocentowej ochrony przed kradzieżą.

Co w przypadku, kiedy wszystkie metody zabezpieczeń zawiodą, a my staniemy się ofiarą kradzieży? Jak zminimalizować ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy? Zawsze można zakupić ubezpieczenie chroniące dom i/lub mieszkanie!

Ubezpieczenie INTER Lokum to kompleksowa ochrona domu i mieszkania, także domku letniskowego. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swojego mienia, już teraz możesz wybrać odpowiednią dla siebie ochronę w postaci wariantów: ogień i inne zdarzenia losowe lub mienie od wszystkich ryzyk. Swój pakiet możesz też rozszerzyć m.in. o ryzyko kradzieży z włamaniem. Jeśli złodziej, w wyniku włamania (nawet gdy sprawca nie dostał się do środka ubezpieczonego pomieszczenia) uszkodził zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, INTER Polska zwróci Ci udokumentowane koszty ich naprawy.

Zapoznaj się ze szczegółami oferty ubezpieczenia i sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach możemy Ci pomóc: https://interpolska.pl/dom-podroz-zdrowie-zycie/.

Wróć na górę