Służbowa podróż, prywatna polisa. Dlaczego warto?

Przedstawiciele zawodów medycznych często uczestniczą w zagranicznych kongresach lub stypendiach naukowych. Będąc w podróży, warto posiadać polisę, która zapewnia szeroką ofertę ubezpieczeniową niezależnie od liczby wyjazdów w roku.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że dwa lata temu służbową podróż za granicę odbyło 1 mln Polaków. Z kolei z raportu opublikowanego przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma wynika, że w 2016 roku co najmniej 10 139 lekarzy i pielęgniarek wzięło udział w konsultacjach, wyjazdach, szkoleniach i wykładach. Często były to 2-3 dniowe podróże zagraniczne.

Kilka wyjazdów zagranicznych rocznie to już powód do rozważenia zakupu całorocznego ubezpieczenia kosztów leczenia INTER Tour 365. Jest ono ważne na całym świecie, przez 12 miesięcy i niezależnie od liczby wyjazdów w roku. Co istotne, polisa obejmuje ochroną zarówno w czasie, gdy osoba ubezpieczona będzie realizować obowiązki zawodowe, uczestniczyć w wykładach, ale także w czasie wolnym np. podczas zwiedzania czy uprawiania sportu. Dat wyjazdów nie trzeba nigdzie zgłaszać, polisa obowiązuje przez cały rok od momentu zakupu. Nie jest również ważna liczba wyjazdów. Jedynym ograniczeniem jest długość pojedynczego wyjazdu – max. 45 dni.

Wróć na górę