801 803 000
turystyczne 2

Sezon turystyczny przed nami. Jaką wartość powinno mieć ubezpieczenie, aby chroniło?

Polacy od lat wypoczywają w kraju, jak i za granicą. Urlop to coś, czego potrzebujemy bez względu na wykonywany zawód. Natomiast, będąc pracownikiem służby medycznej, powinniśmy mieć szczególną świadomość potrzeby ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia ciała czy utraty zdrowia.

W tym sezonie podobnie jak w innych latach, najpopularniejszym kierunkiem w biurach podróży jest Grecja. Ten kierunek – zarówno kontynent, jak i 20 wysp – osiągnął 22,5 proc. sprzedaży ofert. Wśród wysp najpopularniejsza jest Kreta (28 proc.), Rodos (13 proc.) i Korfu (11proc.) – wynika z rankingu Fly.pl, portalu rezerwacji wakacyjnych. Na podium znalazła się także Turcja z 19,8 proc. sprzedaży (tu szczególnie popularne były kurorty Alanya i Bodrum), a także Bułgaria z udziałem sprzedaży 12,4 proc. Wśród 10 kierunków na wakacje popularny jest Egipt (11,9 proc.), Tunezję (8,8 proc.) oraz Hiszpanię (8 proc.). Na dalszych miejscach w rankingu pojawiają się Cypr, Włochy, Albania i Chorwacja. Z kolei z zeszłorocznych podsumowań Ministerstwa Sportu i Turystyki za 2017 rok wynika, że Polacy odbyli 12 mln podróży zagranicznych. Polscy turyści odwiedzali Niemcy (2,4 mln), Wielką Brytanię (1 mln), Włochy (1 mln), Grecję (0,72 mln), Chorwację (0,71 mln) i Czechy (0,7 mln).

Urlop pod znakiem ryzyka
Głównym celem zagranicznych wyjazdów Polaków była turystyka i wypoczynek (54,9 proc.), natomiast co trzeci wyjazd odbywał się w celu odwiedzin krewnych i znajomych.
Wyjazdy urlopowe – co potwierdzają różne statystyki – są obciążone wieloma ryzykami. Obok utraty zdrowia i hospitalizacji, największym ryzykiem w podróży bez odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej są koszty usług medycznych za granicą.
Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wynika, że w 2018 roku poza granicami Polski doszło do 75,2 tys. wypadków i kolizji, których sprawcami byli kierowcy pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju. Dodatkowo Ministerstwo Spraw Zagranicznych wskazuje, że najczęściej Polacy hospitalizowali się w Grecji, Egipcie, Hiszpanii, a także w Wielkiej Brytanii i Majorce.

Ubezpieczenie ważne na wszystkich frontach 
Najodpowiedniejsze jest ubezpieczenie, które chroni w pakiecie. – Stworzyliśmy ubezpieczenie w pakiecie INTER Tour, które opiera się na czterech filarach. Zapewniamy zwrot kosztów leczenia za granicą oraz ochronę na wypadek uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub śmierci. Proponujemy ochronę w przypadku szkód na osobie i mieniu powstałych podczas podróży poza granicami RP. Ubezpieczamy także bagaż podróżny przed jego utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem w trakcie podróży mówi Andrzej Twardowski, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC INTER Polska. – Gwarantujemy zwrot kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej przed jej rozpoczęciem, albo koszty wcześniejszego powrotu z imprezy. Zakresem objęte są także koszty odwołania rezerwacji biletu w sytuacji poważnego wypadku czy choroby, która dotyczy ciebie lub osoby bliskiej. Ryzyko można rozszerzyć o skutki zaostrzenia się choroby przewlekłej – dodaje.
Właśnie takie pakiety mają największą wartość, gdyż chronią kompleksowo. Im ubezpieczenie o wyższej wartości, tym większe bezpieczeństwo. Przyjmuje się, że zwiedzającym kraje Unii Europejskiej powinien wystarczyć pakiet obejmujący 100-120 tys. zł sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Z kolei do państw poza UE ubezpieczenie powinno opiewać nawet na 250 tys. zł.

Sprawdź szczegóły tutaj