Pomagamy – INTER kontynuuje akcję wsparcia dla Studentów Uczelni Medycznych

Po raz kolejny INTER wspiera Studentów kontynuując akcję przekazywania maseczek ochronnych rozpoczętą w listopadzie 2020 roku w czasie drugiej fali pandemii.

Z niepokojem obserwujemy kolejny gwałtowny wzrost zakażeń wirusem SARS- CoV-2.

Tym razem przekazaliśmy 11 tysięcy maseczek ochronnych (chirurgicznych i respiratorowych) dla Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. To obecnie jedna z nielicznych uczelni medycznych, która realizuje program zajęć w trybie stacjonarnym. Zajęcia praktyczne odbywają się w szpitalach klinicznych SPSK-1 i SPSK-2, w których studenci nie tylko doskonalą swoje umiejętności praktyczne, ale wspierają lekarzy i pielęgniarki w codziennej pracy oraz pozostają w bliskim kontakcie z pacjentami w tym trudnym czasie izolacji i braku kontaktu z Najbliższymi.

Od lat dbamy o Państwa bezpieczeństwo w życiu zawodowym i prywatnym. Mamy świadomość, jak trudne jest prowadzenie zajęć klinicznych w warunkach narastającej epidemii. Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc – podkreślił Dariusz Kondas – Dyrektor Biura Sprzedaży i Szkoleń przekazując maseczki Przewodniczącemu Parlamentu Studentów PUM Panu Damianowi Durysowi w obecności  dr hab. Anety Cymbaluk – Płoski prorektor ds. dydaktyki i prof. Dariusza Chlubka prorektora ds. promocji i współpracy regionalnej.

Inicjatywa przekazywania maseczek przez INTER jest realnym wsparciem dla uczącej się w PUM-ie przyszłej kadry medycznej – podkreśliła prorektor Aneta Cymbaluk-Płoska.

Wróć na górę