INTER wspiera studentów medycyny w ich misji w Afryce

18 lipca 2017 cztery młode studentki wyjechały z misją medyczną do Afryki. Wyjazd ten był możliwy dzięki wsparciu INTER, który w ramach współpracy z uczelniami medycznymi angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia przyszłych lekarzy. W ramach projektu „Kenya Sounds Good” młodzi pasjonaci będą przez kilka tygodni szkolić lekarzy afrykańskich z diagnostyki obrazowej przy użyciu aparatów USG.

Kenya Sounds Good to jedna z dwunastu sekcji ogólnopolskiego projektu Leczymy z Misją fundacji Harambee. Jest to unikatowa inicjatywa stworzona przez studentów kierunków medycznych na polskich i zagranicznych uczelniach, a swój początek miała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Celem jest wsparcie pacjentów oraz szpitali misyjnych w Kenii poprzez wysyłkę odpowiedniego sprzętu medycznego oraz pomoc zaangażowanych wolontariuszy.
Celem pobytu misjonarek WUM jest przeszkolenie lokalnego personelu medycznego w zakresie używania aparatów USG. Główną destynacją misji są małe miejscowości, gdzie niedostateczny dostęp do wiedzy z zakresu lecznictwa jest najbardziej odczuwalny. Projekt zakłada współpracę ze szpitalami misyjnymi położonymi z dala od dużych ośrodków miejskich. Bardzo często są one jedynymi dostępnymi w okolicy placówkami, a zdrowie i życie pacjentów zależy od kompetencji personelu medycznego.

Mamy nadzieję, że te cztery sympatyczne studentki dzięki wielkiej pasji i zaangażowaniu osiągną swoje cele związane z pobytem w Kenii. Po powrocie czeka ich wiele prelekcji i konferencji, gdzie podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi studentami uczelni medycznych. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego projektu.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem https://www.facebook.com/leczymyzmisja/videos/1814574032098442.

Wróć na górę