INTER #Firma z misją

18 lipca 2017 cztery studentki wyjechały z misją medyczną do Afryki. Wyjazd ten był możliwy dzięki wsparciu INTER, który w ramach współpracy z uczelniami medycznymi angażuje się w wartościowe przedsięwzięcia przyszłych lekarzy. W ramach projektu „Kenya Sounds Good*” młodzi pasjonaci szkolili lekarzy afrykańskich z diagnostyki obrazowej przy użyciu aparatów USG.

Celem pobytu misjonarek WUM było przeszkolenie lokalnego personelu medycznego w zakresie używania aparatów USG. Główną destynacją misji były małe miejscowości, gdzie niedostateczny dostęp do wiedzy z zakresu lecznictwa jest najbardziej odczuwalny. Projekt zakłada współpracę ze szpitalami misyjnymi położonymi z dala od dużych ośrodków miejskich. Bardzo często są one jedynymi dostępnymi w okolicy placówkami, a zdrowie i życie pacjentów zależy od kompetencji personelu medycznego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z misji.

*Kenya Sounds Good to jedna z dwunastu sekcji ogólnopolskiego projektu Leczymy z Misją fundacji Harambee. Jest to unikatowa inicjatywa stworzona przez studentów kierunków medycznych na polskich i zagranicznych uczelniach, a swój początek miała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Celem jest wsparcie pacjentów oraz szpitali misyjnych w Kenii poprzez wysyłkę odpowiedniego sprzętu medycznego oraz pomoc zaangażowanych wolontariuszy.

Wróć na górę