Fizjoterapeuta do pracy nad morzem poszukiwany. O czym pamiętać podejmując sezonowe zatrudnienie?

Pod hasłem „fizjoterapeuta praca nad morzem” wyświetla się długa lista ogłoszeń. Sezon wakacyjny sprzyja zatrudnianiu specjalistów w popularnych kurortach. Podejmując się pracy sezonowej trzeba myśleć o bezpieczeństwie pacjentów i własnym.

„Fizjoterapeuta do SPA” z językiem niemieckim do pracy na sezon letni; fizjoterapeuta do wykonywania zabiegów indywidualnych na zlecenie lekarza i prowadzenie gimnastyki grupowej; z doświadczeniem i wpisem do rejestru do wellness&Spa – to kilka z wielu ogłoszeń, które można znaleźć w internecie, w serwisach z ofertami pracy.

Bezpieczne warunki pracy
Zapotrzebowanie na pracowników jest nieustanne, a ogłoszenia są bardzo różnorodne. Od krótkich lakonicznych wzmianek, po szczegółowe – zawierające opisy wymagań i benefitów. Często wabikiem jest obietnica pracy połączonej z wypoczynkiem, nocleg i wyżywienie, a także premia.

Im dłuższe, bardziej szczegółowe ogłoszenie, tym większa szansa, że pracodawca jest wiarygodny i szuka profesjonalisty, któremu będzie oferował bezpieczne warunki pracy. Bo to właśnie bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem do wyboru pracodawcy, nawet na sezon.

Umowa i ubezpieczenie bezwarunkowo
Bezpieczeństwo gwarantuje przede wszystkim umowa o pracę. Pracodawcy, który chciałby współpracować bez formalnego zatrudnienia, należy unikać. W momencie, w którym pacjent ucierpiałby podczas zabiegu, a my jako fizjoterapeuci, nie mielibyśmy dokumentów, jesteśmy w potrzasku. Nie mamy szans w sądzie. W jednej chwili przekreślona jest także zawodowa przyszłość.

Umowa o pracę jest także istotna, gdyż tylko wówczas działa ubezpieczenie. Każdy fizjoterapeuta powinien mieć polisę OC, która chroni w nieprzewidzianych sytuacjach. – Wachlarz ubezpieczeniowy może być odpowiednio dostosowany do potrzeb fizjoterapeuci. Jedni chcą się ubezpieczyć jedynie od odpowiedzialności cywilnej. Innym zależy, aby posiadać ubezpieczenie rekompensujące skutki agresji pacjenta. Coraz częściej fizjoterapeuci, śladem kolegów i koleżanek po fachu, pytają o polisę na wypadek sprawy w sądzie – mówi Andrzej Twardowski, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC INTER Polska.

Dla fizjoterapeutów – także tych młodych i bez wieloletniego doświadczenia – bardzo ważne stają się warunki pracy. Jak dodaje Andrzej Twardowski: – Nie chodzi jedynie o dobrze wyposażony gabinet, ale o etykę pracy, relacje w placówce i poczucie bezpieczeństwa zawodowego.

Więcej szczegółów na www.interpolska.pl

Wróć na górę