Zagraniczne praktyki lekarzy-studentów. Modny trend tylko z ubezpieczeniem

Praktyki w szpitalach i ośrodkach medycznych za granicą to szansa na rozwój, wymianę międzynarodowych doświadczeń i lepszy start w zawodzie. Jednocześnie chcąc bezpiecznie podróżować, warto mieć ubezpieczenie.

Oksford, Harvard, Cambridge – to uniwersytety, których kierunki medyczne plasują się w ścisłej czołówce najlepszych na świecie w „World University Rankings 2019”. Oprócz brytyjskich i amerykańskich uczelni, które zdominowały pierwszą dziesiątkę, są m.in. uczelnie z Kanady, Szwecji, Niemiec czy Danii.

Studenci coraz częściej chcą mieć na swoim koncie semestr nauki lub praktyki za granicą. Z badań McMillan wynika, że aż 70 proc. studentów, którzy odbyli zagraniczny staż, przyznało, że miał on znaczący wpływ na wybór dalszej ścieżki kariery. Za zagranicznymi stażami przemawia także raport NIK z 2016 roku, w którym studenci medycyny skarżyli się na niewystarczający poziom zajęć praktycznych na polskich uczelniach.

Wyjazdy związane z zagranicznymi stażami wiążą się jednak nie tylko z rozwojem zawodowym, ale także z ryzykiem ulegnięcia wypadkowi. Dlatego studenci odbywający praktyki powinni wykupić ubezpieczenie chroniące ich na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. Ochrona ta działa na całym świecie zarówno w życiu prywatnym, jak i w trakcie nauki zawodu. Przykładowo za złamania ręki na szpitalnym korytarzu lub żeber podczas upadku z roweru student może ubiegać się o wypłatę świadczenia za uszczerbek na zdrowiu. Co istotne, składka zależy od długości okresu ubezpieczenia. Możliwość zakupu ubezpieczenia już od 1 miesiąca.

Z myślą o studentach powstał także pakiet INTER Student, czyli OC dobrowolne, które chroni w trakcie krajowych lub zagranicznych praktyk studenckich. Ochrona działa na uczelni,w domu studenckim i na praktykach. Wszędzie tam, gdzie jest student.

Więcej szczegółów na www.interpolska.pl

Wróć na górę