Problemy z kręgosłupem i nadwaga, czyli zdrowotne kłopoty pielęgniarek. Jak się zabezpieczyć?

Ciężka praca, niechęć do ćwiczeń i upodobanie do biernego odpoczynku przekładają się na stan zdrowia pielęgniarek. Dlatego warto pomyśleć o polisie, która zagwarantuje świadczenia pieniężne na wypadek choroby, a tym samym przerwy w pracy.

Pielęgniarki, choć są świadome pozytywnego wpływu ruchu na zdrowie, same ćwiczą raczej nieregularnie – wynika z publikacji „Aktywność fizyczna pielęgniarek”, która powstała na podstawie badań w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Wśród pielęgniarek, które nie uprawiały żadnych ćwiczeń fizycznych, aż 32 proc. tłumaczyło się brakiem wolnego czasu, a 20 proc. brakiem środków finansowych.

W wolnym czasie pielęgniarki zdecydowanie częściej wybierały bierny odpoczynek. 40 proc. – wymieniło czytanie gazet lub książek, 29 proc. – odpoczynek przed telewizorem, a 22 proc. – lenistwo na działce. Spacery lub wycieczki za miasto wybierało odpowiednio 31 proc. i 15 proc. z badanych.

Tylko 23 proc. pielęgniarek uznała, że nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Aż 45 proc. przyznała, że ma dolegliwości dotyczące kręgosłupa, 35 proc. walczyła z nadwagą, 29 proc. z bólami głowy, a 13 proc z nadciśnieniem tętniczym.

Taka sytuacja może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Te panie, które wybrały zatrudnienie na kontrakcie, nie dostaną praktycznie żadnego wynagrodzenia w przypadku niezdolności do pracy. Można się przed taką sytuacją zabezpieczyć wykupując ubezpieczenie INTER Kontrakt, które w przypadku dłuższego zwolnienia, zapewni wypłatę pewnej stałej kwoty dziennej, nawet do 9 000 zł miesięcznie.

Z myślą o pielęgniarkach powstało także ubezpieczenie INTER Medyk Life, które zabezpiecza finansowo w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Świadczenia z tej polisy gwarantowane są m.in. w momencie poważnej choroby ubezpieczonego, uszczerbku na zdrowiu wynikającego ze specyficznych warunków pracy oraz w sytuacji poddawania się operacji.

Wróć na górę