Lekarze narażeni na wypadki. Scenariusz na życie, w sytuacji gdy uszczerbek na zdrowiu wymaga długiego leczenia.

Lekarze wykonują prestiżowy zawód, który jednocześnie wiąże się stresem, adrenaliną i ryzykiem wypadku. Dobre ubezpieczenie jest odpowiedzią na te zagrożenia.

Lekarze mogą stracić zdrowie w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas pracy pod presją czasu, ale także w wyniku agresji pacjenta. Przykładowo w kwietniu w wodzisławskim szpitalu pacjent uderzył w brzuch i ramię lekarza. Mężczyzna zaatakował także pielęgniarki. Zdarza się, że personel medyczny po takich wydarzeniach potrzebuje przerwy w pracy, a nawet rehabilitacji.

Odpowiedzią na taką sytuację życiową są dwie polisy: INTER Kontrakt i INTER Medyk Life. Pierwsza z nich dedykowana jest lekarzom pracującym na kontrakcie. Osoby ubezpieczone mogą liczyć na ubezpieczenie na wypadek czasowej niezdolności do pracy (gdy jest skutkiem choroby lub nieszczęśliwego wypadku). Lekarz ma do wyboru jeden z dostępnych wariantów ubezpieczenia INTER Kontrakt – świadczenia dzienne w wysokości 150 zł lub 300 zł. W przypadku trzydziestodniowej choroby oznacza to wypłatę środków w wysokości co najmniej 4,5 tys. zł.

W przypadku polisy INTER Medyk Life, osoba ubezpieczona może liczyć na wypłatę środków m.in. z tytułu poważnego zachorowania czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Do tej polisy można dokupić pakiet ryzyk medycznych. Świadczenia obejmują m.in. uszkodzenie wzroku, słuchu, chorobę kręgosłupa czy uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego w wyniku agresji pacjenta.

Lekarze wykonujący zawód wysokiego ryzyka powinni posiadać ubezpieczenie.

Więcej szczegółów na temat ubezpieczeń zawodowych dla lekarzy INTER na www.interpolska.pl

Wróć na górę