Fizjoterapeuta jako samodzielny zawód. 7 warunków korzystnego ubezpieczenia

Korzystny pakiet ubezpieczeniowy chroni zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Powinien być dopasowany do rodzaju udzielanych świadczeń oraz do indywidualnych potrzeb.

  1. Chroni w pracy

Ochrona musi zaczynać się od podstaw, czyli obejmować te obszary, które wynikają z Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Prawo nakłada na fizjoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą obowiązek ubezpieczenia czynności fizjoterapeutycznych, w tym zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz wybranych zabiegów terapii manualnej. Kiedy już mamy podstawy, możemy dobrać elementy chroniące nas na różnych płaszczyznach życia zawodowego.

  1. Dba o majątek

Szczególnej uwagi wymaga miejsce pracy, które jest wyposażone w drogie sprzęty medyczne. Tym większej, jeśli gabinet jest częścią nieruchomości, w której mieszkamy. Dlatego idealne ubezpieczenie mienia, pozwala na ochronę zarówno części mieszkaniowej, jak i gabinetu. Standardowo chroni m.in. przed pożarem, zalaniem czy uderzeniem pioruna, a w wersji dodatkowej zabezpiecza przed kradzieżą i dewastacją. W pakiecie ubezpieczenia jest także wsparcie prawne.

  1. Zabezpiecza w przypadku chorób zawodowych

Wykonując zawód fizjoterapeuty, nie zastanawiamy się na co dzień nad ryzykiem. Paradoksalnie o zagrożeniach dla zdrowia wynikających z wykonywanego zawodu przypomina nam dobrze dobrane ubezpieczenie mienia (INTER Lokum dla Medycyny). Oferuje ono ochronę związaną z chorobami zawodowymi m.in. chorobą kręgosłupa, trwałym uszkodzeniem słuchu spowodowanym kontaktem z ultradźwiękami, zapaleniem wątroby wirusem typu C lub zarażeniem wirusem HIV. W niektórych wariantach ubezpieczeń dedykowanych branży medycznej występuje też doraźna pomoc psychologiczna na wypadek wykrycia zespołu stresu pourazowego.

  1. Jest, gdy pojawiają się problemy prawne

Fizjoterapeuta to zawód, który niesie za sobą ryzyko roszczeń ze strony pacjentów. Istnieją pakiety ubezpieczeń zapewniające pomoc prawną właśnie w takich sytuacjach. Oprócz wsparcia radców prawnych zapewniają pokrycie kosztów wynagrodzenia pełnomocnika. W ofertach (INTER fizjoterapeuci, Ochrona Prawna w wariancie premium) znajduje się także opcja wideo porad, a także wsparcia prawnego w przypadku komplikacji w życiu prywatnym.

  1. Ratuje w czasie przymusowej przerwy od pracy

Trudno myśleć o przerwie w pracy, gdy mamy zapisanych pacjentów na kilka miesięcy do przodu. Czujemy się dobrze i nie mamy czasu na przewidywania „co by było, gdyby”. Jednak warto przystanąć i pomyśleć o zabezpieczeniu siebie. Świadczenie dzienne z tytułu czasowej niezdolności do pracy, to specjalistyczne ubezpieczenie bardzo ważne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub pracujących na tzw. kontrakcie. To dodatkowe wsparcie w sytuacji gdy z powodu choroby lub wypadku nie możesz wykonywać swojej pracy.

  1. Roztacza opiekę nad bliskimi

Niechętnie myślimy o wypadku lub śmierci. Tymczasem wybór ubezpieczenia przypomina nam, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie i naszych bliskich. Polisa na życie otwiera nad naszą rodziną parasol ochronny, gdy czeka nas poważna operacja lub gdy nas zabraknie. Decydując się na jeden z kilku wariantów ubezpieczenia INTER Medyk Life możemy być pewni. że nasi bliscy otrzymają zabezpieczenie finansowe po naszej śmierci.

  1. Chroni na wakacjach i w podróżach służbowych

Dobrze dobrane ubezpieczenie zapewnia także ochronę na czas wyjazdów zagranicznych. Takie ubezpieczenie chroni nas, gdy jesteśmy w podróży, ale także wówczas gdy nurkujemy lub pływamy na nartach wodnych. Ubezpieczenie INTER Tour 365 to roczny produkt oferowany wyłącznie dla branży medycznej. Zapewnia ochronę przez cały rok, bez względu na ilość wyjazdów zagranicznych. Ubezpieczyciel zapewnia także usługi concierge, a to oznacza, że pomoże nam w planowaniu i realizacji podróży, rezerwacji hotelu czy rezerwacji biletów do kin i teatrów za granicą.

Wykonywanie pracy fizjoterapeuty to często niezależność i samodzielność, a tym samym odpowiedzialność. To zobowiązuje do wyboru najlepszej ochrony ubezpieczeniowej.

Wróć na górę