Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie przed sezonem wakacyjnym?

Ubezpieczenie mieszkania, domu lub gabinetu z wyposażeniem na wypadek włamania, szkody dla lekarza.
Lekarz Nieruchomości

Już za kilka tygodni, a dla niektórych osób może nawet wcześniej, wkroczymy w okres wakacji, urlopów i związanych z nimi wyjazdów krajowych i zagranicznych. Dla wielu lekarzy jest to czas, kiedy wreszcie mogą pozwolić sobie na chwilę dłuższego wypoczynku, spędzanego samodzielnie lub w gronie najbliższych. Aby mieć pewność, że podczas długo wyczekiwanego urlopu nic nie zmąci beztroskiego wypoczynku lekarza i jego rodziny, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu mieszkania, domu lub gabinetu na wypadek włamania czy innego rodzaju szkody, do których może dojść pod nieobecność właściciela nieruchomości.

Jakiej ochrony ubezpieczeniowej domu i mieszkania potrzebują lekarze i lekarze dentyści?

Lekarze i lekarze dentyści to grupy zawodowe, które w swojej codziennej pracy są stale narażone na stres. Nie dziwi więc, że kiedy po zakończonym dyżurze wracają do domu, chcą czuć się w nim komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Ze względu na ograniczoną ilość wolnego czasu wielu lekarzy nie ma możliwości, aby samodzielnie zajmować się naprawianiem domowych awarii lub usuwaniem zniszczeń będących skutkiem zawirowań pogodowych, takich jak wichury czy gwałtowne ulewy. 

Jako towarzystwo ubezpieczeniowe INTER Polska chcemy efektywnie reagować na potrzeby naszych klientów z branży medycznej. Aby zapewnić lekarzom i lekarzom dentystom innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony ubezpieczeniowej domu,  mieszkania i gabinetu, przygotowaliśmy dla nich pakiet INTER Lekarz Nieruchomości, który obejmuje ubezpieczenie lokalu od wszelkich ryzyk, przepięć, dewastacji, kradzieży z włamaniem oraz rabunku.

INTER Lekarz Nieruchomości – ubezpieczenie domu lub mieszkania dla lekarzy i lekarzy dentystów. Co może być objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach tego pakietu?

Pakiet INTER Lekarz Nieruchomości jest ubezpieczeniem mienia prywatnego skierowanym do lekarzy oraz lekarzy dentystów. Ochroną ubezpieczeniową w ramach tej polisy może być objęte nie tylko mieszkanie lub dom wraz z ich pełnym wyposażeniem, ale także:

  • mała architektura wokół domu, np. ogrodzenie, baseny, fontanny, czy panele fotowoltaiczne,
  • budynki gospodarcze i garaże,
  • sprzęty znajdujące się zwykle na zewnątrz budynku, tj. kosiarki, węże ogrodowe, grille, narzędzia do uprawy działki, meble ogrodowe i zabawki ogrodowe (np. hamaki),
  • wyposażenie gabinetu lekarskiego, zlokalizowanego w domu lub mieszkaniu wraz z przechowywanymi w nim środkami obrotowymi, czyli towarami i materiałami nabytymi na potrzeby prowadzenia gabinetu.
INTER Lekarz Nieruchomości – dodatkowe korzyści dla branży medycznej

Idąc z duchem czasu oraz wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, postanowiliśmy rozszerzyć rozwiązania zawarte w ubezpieczeniu INTER Lekarz Nieruchomości o możliwość zgłaszania szkody i oceny zakresu zniszczeń poprzez aplikację mobilną. Dzięki temu całą sprawę dotyczącą naprawy zniszczeń lub uzyskania odszkodowania można załatwić w pełni mobilnie, bez konieczności fizycznej wizyty w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego, czy spędzania długich minut na infolinii. 

Każdy lekarz zgłaszający szkodę w ramach pakietu INTER Lekarz Nieruchomości trafia pod opiekę dedykowanego Opiekuna Szkody, który prowadzi jego sprawę od początku do końca. Jest to niezmiernie ważny aspekt, ponieważ wiemy, że lekarze nie mogą sobie pozwolić na stratę czasu wynikającą z bycia odsyłanym od jednego agenta ubezpieczeniowego do drugiego w celu kilkukrotnego opisywania tej samej szkody. 

Osoby ubezpieczone w ramach polisy INTER Lekarz Nieruchomości kontaktując się z Opiekunem Szkody zgłaszają incydent, a następnie ustalają optymalny termin remontu. 

W momencie, gdy w mieszkaniu lub domu ubezpieczonego dojdzie do zniszczeń np. na skutek powodzi, dewastacji, czy kradzieży z włamaniem, ma on możliwość wyboru jednej z dwóch opcji:

  • samodzielnego przeprowadzenia remontu,
  • skorzystania z bezgotówkowej, kompleksowej organizacji remontu lub naprawy sprzętu wraz z zapewnieniem sprzętu zastępczego na czas naprawy.

Ta druga opcja ma szczególne znaczenie właśnie w sezonie wakacyjnym, kiedy wielu lekarzy przebywa na wyjazdach poza domem i nie ma możliwości samodzielnego usunięcia awarii.

Choć pewnych przykrych i trudnych do przewidzenia sytuacji, takich jak pożar, zalanie, czy włamanie do mieszkania nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć, to wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia pozwala na zadbanie o swój komfort i poczucie bezpieczeństwa, zarówno w ciągu roku, jak i podczas sezonu wakacyjnego. Dzięki polisie INTER Lekarz Nieruchomości ubezpieczony lekarz nie musi tracić czasu przeznaczonego na wypoczynek na rozwiązywanie problemów związanych ze swoim domem lub mieszkaniem i może skupić się na tym, co jest dla niego priorytetem.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia INTER Lekarz Nieruchomości można znaleźć tutaj: https://interpolska.pl/ubezpieczenie-domu-lub-mieszkania-dla-lekarza-i-lekarza-dentysty/ 

Osoby zainteresowane poznaniem oferty i przygotowaniem swojej indywidualnej polisy zachęcamy do kontaktu z naszymi agentami.

Referencje:

  1. Materiały ofertowe TU INTER Polska: https://interpolska.pl/ubezpieczenie-domu-lub-mieszkania-dla-lekarza-i-lekarza-dentysty/ (data ostatniego dostępu: 14.06.2022 r.)
Wróć na górę