5 spraw, o których lekarz nie musi myśleć, mając korzystne ubezpieczenia

Kiedy lekarzom usuwa się spod nóg zawodowy grunt, to oni potrzebują pomocy. Lekarzom posiadającym korzystne ubezpieczenie OC oraz ochronę prawną łatwiej przejść przez trudny czas. Oto sprawy, o których nie musi myśleć, w momencie otrzymania pozwu od pacjenta.

Poszukiwanie prawnika. Lekarze oskarżeni o popełnienie błędu lekarskiego potrzebują wsparcia prawnika z doświadczeniem. To osoba, która musi znać specyfikę spraw na linii pacjent – lekarz. Takie profesjonalne usługi zapewnia im ubezpieczenie INTER Ochrona Prawna. A pamiętajmy, że lekarze coraz częściej potrzebują ochrony prawnej. Tylko w 2017 roku prokuratury w całym kraju prowadziły 5678 postępowań.

Wyjaśnienie sprawy z prawnego punktu widzenia. Lekarze mogą liczyć na wsparcie prawne w sprawach karnych dotyczących wykonywanego zawodu oraz konsultacje prawne. Każdorazowo potwierdzone są pisemną opinią prawną.

Uczestnictwo w sprawach. W ramach ubezpieczenia przewidziane jest także wparcie wsparcie w postępowaniu przed sądem dyscyplinarnym, ale także w mediacjach.

Kwestie finansowe. Tu z kolei ważna jest polisa OC. Wybierając ją, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wysokość sumy gwarancyjnej oraz na zakres ubezpieczenia. To ważne w momencie, w którym lekarz przegra z pacjentem. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w wysokości poniesionej szkody, ale nie więcej niż suma gwarancyjna na polisie. Do jej wysokości jest wypłacone poszkodowanemu odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Poczucie osamotnienia. Otrzymując profesjonalną pomoc oraz realne odciążenie w kwestii finansów, zmniejsza się poczucie osamotnienia w tym trudnym momencie. Pewność, że sprawa jest w rękach specjalistów, pozwala zachować spokój.

Lekarze, sami będąc specjalistami, doskonale powinni zdawać sobie sprawę, jak bezcenna jest profesjonalna pomoc. W tym przypadku – ubezpieczyciela i prawnika. Warunkiem otrzymania wsparcia jest korzystny wybór ubezpieczenia.

Więcej na www.interpolska.pl

Wróć na górę