801 803 000
Ubezpieczenie.podrozy 2

Ubezpieczenie wyjazdowe. Dla kogo i w jakim zakresie?

Zbliżają się ferie zimowe. Lekarze, którzy planują wyjazd z rodzinami za granicę, mogą objąć siebie i bliskich specjalną ochroną.

Zima powoli się rozkręca, wszyscy narciarze czekają niecierpliwie na śnieg. Niektórzy planują rozpocząć sezon narciarski już w okresie świątecznym, inni czekają do ferii zimowych. Kalendarz ferii 2019/2020 wygląda następująco:
>> od 13 do 26 stycznia 2020 r. – wypoczywa województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie, >> od 20 stycznia do 2 lutego 2020 r. – województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie,
>> od 27 stycznia do 9 lutego 2020 – województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie, >> od 10 do 23 lutego – województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

Z danych IBRIS wynika, że w Polsce jest 4 mln aktywnych narciarzy. Prawie 70 proc. amatorów nart
i deski uprawiało ten sport choć raz w ciągu ostatnich trzech sezonów, z kolei 28 proc. – więcej niż trzy razy, 17 proc. – dwa–trzy razy i 22 proc. – przynajmniej raz.
Polacy jeżdżą zarówno na polskich stokach, jak i zagranicznych w Austrii, Włoszech i Szwajcarii.

Lekarze są grupą zawodową bardzo aktywną sportowo, z pewnością jest w niej wielu narciarzy. Planując wyjazdy zimowe należy bezwzględnie pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym.  – W naszej ofercie mamy wyjątkowe ubezpieczenie podróżne INTER Tour 365, które zapewnia ochronę przez cały rok, bez względu na liczbę wyjazdów zagranicznych oraz cel podróży. – mówi Andrzej Twardowski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC INTER Polska. – Jest ono dedykowane wyłącznie przedstawicielom branży medycznej. Lekarze posiadający tę ochronę są ubezpieczeni na wypadek choroby czy nieszczęśliwego wypadku za granicą przez cały rok od momentu wykupienia polisy. Nie trzeba wskazywać dat planowanych wyjazdów, ani ich liczby – można wyjeżdżać wielokrotnie w trakcie ubezpieczenia, a ochrona zawsze działa. Zakresem ubezpieczenia objęte są koszty leczenia za granicą i pomoc assistance. Co ważne, lekarze mogą wykupić zarówno wariant indywidualny, jak i rodzinny, w którym ochroną objęci są wszyscy członkowie rodziny wspólnie odbywający podróż – mówi Andrzej Twardowski.

O czym warto pamiętać podczas wyjazdu narciarskiego:

  1. Ubezpieczenie obejmuje zjazdy po trasach narciarskich. Ochrona nie obejmuje sportów ekstremalnych, w tym wszelkich zjazdów na nartach albo snowboardzie poza wyznaczonymi trasami;Umowa obejmuje następujące ubezpieczenia: 1) kosztów leczenia za granicą i pomocy assistance w podróży poza terytorium Polski i krajem zamieszkania, 2) następstw nieszczęśliwych wypadków, 3) odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.
  2. Ubezpieczenie obejmuje m.in. koszty hospitalizacji i leczenia ambulatoryjnego, koszty transportu, koszty leczenia stomatologicznego w przypadku nagłego zachorowania czy koszty zakupu lekarstw, środków opatrunkowych, płynów infuzyjnych, środków ortopedycznych przepisanych przez lekarza.
  3. Co ważne, osoba ubezpieczona może liczyć na informacje ze strony ubezpieczyciela
    o państwowych i prywatnych placówkach służby zdrowia w razie choroby lub urazu, do których doszło podczas podróży.
  4. W polisie z usługą concierge ubezpieczony może liczyć także na rezerwację biletów (lotniczych, kolejowych, autobusowych, promowych), rezerwację hoteli czy biletów do kin i teatrów.