XVIII Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Lekarzy – Piękno twórczej różnorodności

wystawa malarstwa lekarzy 3 wpis

Blisko sto obrazów, od nie większych niż kartka papieru, po szerokość rozstawu rąk, wykonanych z wykorzystaniem wielu technik przez lekarzy różnych specjalizacji i lekarzy dentystów pochodzących z całej Polski, zarówno z dużych miast i mniejszych miejscowości – od morza po Tatry…

To artystyczne bogactwo jest do obejrzenia w Łódzkiej Izbie Lekarskiej jeszcze do 5 czerwca i świadczy o niegasnącej popularności Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa Lekarzy.
Otwarcie Wydarzenia połączone z Wernisażem  odbyło się w tym roku 30 maja, w niedzielę. Piękne sale łódzkiej Okręgowej Izby Lekarskiej zapełniły się morzami, górami, lasami, portretami znanych i nieznanych postaci, świętymi ikonami i mniej świętymi, ale jakże pięknymi modelkami, tańczącymi harnasiami, wiolonczelistkami i skrzypaczkami. Są też obrazy kwiatów, owoców, drzew, tajemnicze zaułki, a także senne wizje, baśniowe światy i zupełnie abstrakcyjne konstrukcje. Wszędzie  feeria barw, kształtów, gra światła i cieni. Mocne i wyraziste pociągnięcia pędzla i dla kontrastu – subtelne, zwiewne plamy koloru.

Cała Galeria to niekończąca się, niezwykła różnorodność ekspresji. Lekarze, niezmiennie od lat, bardzo chętnie biorą udział w tej kulturalnej i mającej już swoją krajową renomę imprezie. Jej znaczenie wyraźnie podkreślił, otwierający wystawę Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi – dr n. med. Paweł Czekalski, który dodał, że odbywa się ona pod honorowym patronatem prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej – prof. Andrzeja Matyi, oraz pod patronatem Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. O tym, że Wystawa cieszy się powodzeniem nie tylko wśród łódzkich lekarzy, świadczyli Goście, którzy  przybyli z całej Polski, by nacieszyć oczy i wybrać mistrza lub mistrzynię pędzla.

„Z największą przyjemnością pełniłam obowiązek reprezentowania INTER podczas tej pięknej uroczystości. Miałam również zaszczyt wręczyć nagrody INTER laureatom trzech medalowych miejsc” powiedziała Dyrektor Oddziału Łódź Agnieszka Przybył.

Wróć na górę