INTER Polska Wspiera 32. Finał WOŚP

Z dumą informujemy, że INTER Polska wsparła tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sponsorując mural upamiętniający to wyjątkowe wydarzenie. Uroczyste odsłonięcie muralu odbyło się 17 czerwca w Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM).

Mural, zaprojektowany przez Jerzego Owsiaka, założyciela WOŚP, podkreśla hasło tegorocznej zbiórki „Płuca po pandemii”. Zebrane podczas finału fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnostyki pulmonologicznej. Prof. Rafał Krenke, kierownik kliniki, wyraził radość z uwagi, jaką temat chorób płuc zyskał w przestrzeni publicznej oraz z zaangażowania społeczności w organizację aukcji wspierających WOŚP. Jerzy Owsiak ogłosił plany zakupu 461 urządzeń medycznych, które trafią do 123 oddziałów dla dorosłych i 24 oddziałów dziecięcych.

Mural wnosi kolory i pozytywną atmosferę do kliniki, a INTER Polska jest dumne, że mogło wesprzeć tak ważny cel, który nie tylko upamiętnia 32. Finał WOŚP, ale przynosi realne korzyści dla zdrowia publicznego.

Więcej o uroczystości odsłonięcia muralu tutaj

   

Wróć na górę