INTER Ochrona Prawna w zawodzie Ratownika Medycznego – warto mieć w pakiecie

„Spokój głowy i oparcie w pełnomocniku opłaconym z ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna jest bezcenne”

Dr n. med. Jacek Wawrzynek

 

Wezwanie na przesłuchanie w policji czy prokuraturze to niejako codzienność dla medyka. Jedno z wezwań, choć wydawałoby się w bezpiecznym charakterze świadka, było inne. Ale po kolei – interwencja ponad rok wcześniej, pacjentem był kolega ratownik medyczny, stan krytyczny, respirator, elektrostymulacja, intensywna terapia, kardiologia. Dzięki naszym decyzjom i odwadze w działaniu kolega żyje! I wydawać by się mogło, że historia ma szczęśliwy finał – po kilku miesiącach pocztówka z wakacji do stacji pogotowia od kolegi-pacjenta. Zatem skąd wezwanie? Skąd zainteresowanie sprawą prokuratury?

Okazało się, że rodzina naszego kolegi złożyła doniesienie do prokuratury w związku możliwością popełnienia przeze mnie błędu medycznego. I choć przesłuchania w prokuraturze toczyły się „w sprawie” a nie „przeciwko komuś”, to oczywiste dla wszystkich było, że jest to wymierzone we mnie.

Pierwsza myśl – może na wszelki wypadek, na przesłuchanie iść z prawnikiem? INTER Ochrona Prawna, którą od kilku lat kupuję w pełnym zakresie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym w ramach pakietu ubezpieczeń INTER Ratownik Medyczny,–na pewno mi pomoże! I tak też się stało, jeden telefon, krótki formularz i praktycznie natychmiast otrzymałem z INTER Polska promesę zapewniającą wynagrodzenie dla mojego adwokata. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że gwarancję pokrycia kosztów pełnomocnika otrzymałem bez problemów
i tak szybko – przecież byłem wezwany na przesłuchanie jedynie w charakterze świadka, nie podejrzanego czy oskarżonego. Co ważne, choć INTER Polska proponowało kancelarie prawne, mogłem wybrać swojego zaufanego adwokata niezwiązanego z firmą ubezpieczeniową.

Wsparcie adwokata na przesłuchaniu było nieocenione! Kiedy dochodzenie dotyczy sytuacji, w której możemy być pociągnięci do odpowiedzialności – nie ma co ryzykować. Adwokat czy radca prawny porusza się w meandrach prawa znacznie lepiej niż my – ratownicy. Sprawa zakończyła się pomyślnie, ale „spokój głowy” i oparcie w pełnomocniku opłaconym z ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna było bezcenne.

 

W TU INTER Polska S.A. zdajemy sobie sprawę, jak wiele wyzwań i zagrożeń pojawia się każdego dnia pracy ratownika medycznego. Niezależnie od wybranej polisy, ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna zapewniają pracownikom medycznym kompleksowe wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Dowiedz się więcej: https://interpolska.pl/sluzba-zdrowia/ochrona-prawna/

Pakiet INTER Ochrona Prawna to kompleksowa polisa zapewniająca ochronę prawną w przypadku postępowań cywilnych oraz karnych. Ubezpieczenie obejmuje również sprawy dotyczące naruszenia praw pacjenta, jak również spory:

  • z ZUS i NFZ,
  • związane z prawem pracy i ubezpieczeniami społecznymi,
  • w postępowaniach przed sądem dyscyplinarnym.

Zależnie od wariantu polisy, ochrona może obejmować sprawy wyłącznie zawodowe lub obejmujące też życie prywatne. Dodatkowymi atutami ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna dla ratowników medycznych są:

  • Kompleksowa ochrona prawna w przypadku spraw w życiu prywatnym, również w obszarze związanym z naruszeniem przepisów ruchu drogowego czy w przypadku sporów z leasingodawcą.
  • Wideo-porady oraz Udzielanie porad prawnych na piśmie przez adwokatów i doradców podatkowych w zakresie wszystkich gałęzi prawa (również prawa podatkowego).
  • Przygotowywanie dokumentów prawnych np. zgłoszenia roszczenia, odpowiedzi do zapłaty, wniosków do gminy/miasta, pism reklamacyjnych i wiele innych.
  • Centrum Asysty Prawnejcałodobowa infolinia dostępna przez 7 dni w tygodniu.

 

Wróć na górę