801 803 000
INTER ubezpieczenie stomatolog dentysta.jpg

Ubezpieczenie dla Lekarza Dentysty

Poznaj dedykowany pakiet ubezpieczeń z OC i klauzulami dla Twojego zawodu oraz ochronę w życiu prywatnym.

Kup Pakiet Online

Ubezpieczenie INTER dla Lekarza Dentysty

Stale rośnie liczba spraw związanych z oskarżeniami o błędy medyczne lekarzy i placówek medycznych. W samym 2016 roku toczyło się przed sądem prawie 5 tys. postępowań dotyczących przyznania odszkodowania z powodu błędu lekarza, a liczba spraw z każdym rokiem rośnie o ok. 15%. Pamiętaj, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę ubezpieczeniową w zakresie odpowiedzialności cywilnej i wsparcia ochrony prawnej.

Pakiet ubezpieczeń zawodowych:

 • Kompleksowa ochrona i poczucie bezpieczeństwa
 • Zakres ubezpieczenia dopasowany do indywidualnych potrzeb dentysty
 • Infolinia prawna dostępna 24/7 pod telefonem i mailem
 • Pomoc prawna w przypadku zniesławienia

Pakiet INTER Lekarz dentysta zapewnia Ci:

OC Obowiązkowe
Ochrona przed skutkami błędów podczas wykonywania obowiązków zawodowych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów.

OC Dobrowolne
Zapewnienie ochrony w przypadku uszkodzenia mienia pacjenta, naruszenia praw pacjenta lub szkód w nieruchomości wynajmowanej pod gabinet.

Ochrona Prawna
Opinie prawne oraz pisma do urzędów i kontrahentów, opiniowanie umów, asysta adwokata w przypadku wezwania do prokuratora, wideo porady z prawnikiem.

Ekspozycja zawodowa HIV/WZW
Badania poekspozycyjne na materiał zakaźny oraz zwrot kosztów leków antyretrowirusowych HIV. Jednorazowe świadczenia z tytułu zakażenia HIV lub WZW. 

Nasze pakiety szczególnie oferujemy dla specjalizacji:

 • Chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa
 • Ortodoncja
 • Periodontologia
 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia dziecięca
 • Stomatologia zachowawcza z endodoncją.

Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli jesteś lekarzem dentystą prowadzącym indywidualną lub grupową praktykę lekarską zarejestrowaną w Okręgowej Izbie Lekarskiej (lub zamierzasz ją zarejestrować), zobowiązany jesteś do posiadania OC Obowiązkowego o sumie gwarancyjnej co najmniej 75 tys. ero na jedno zdarzenia i 350 tys. euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. OC Obowiązkowe chroni przed skutkami popełnionych błędów podczas wykonywania obowiązków zawodowych
Jest to określona w polisie maksymalna kwota zabezpieczenia finansowego, którą wypłaci firma ubezpieczeniowa w przypadku szkody na osobie wynikłej z błędu medycznego. Polisa określa zarówno sumę gwarancyjną dla jednego zdarzenia w roku polisowym oraz dla wszystkich zdarzeń łącznie. Suma gwarancyjna jest najlepszym wyznacznikiem gwarancji i jakości ochrony dla Ubezpieczonego.
OC Dobrowolne ma na celu pokrycie szkód nie objętych ubezpieczeniem OC obowiązkowym, tj.: naruszenie praw pacjenta, uszkodzenie rzeczy pacjenta, powstałe w wynajmowanej na gabinet lekarski nieruchomości, czy szkody powstałe na skutek rażącego niedbalstwa.
W przypadku narażenia na potencjalnie zakaźny materiał biologiczny (zakłucie, zachlapanie krwią lub płynami ustrojowymi), należy niezwłocznie poddać się badaniom, konsultacjom lekarskim i leczeniu antyretrowirusowemu – które zapewnione jest w ramach ubezpieczenia. W przypadku zakażenia ochrona obejmuje również jednorazowe świadczenie pieniężne.
Jest to ochrona ubezpieczeniową w przypadku agresji (napaści) fizycznej na lekarza, w trakcie wykonywania zawodu. Jednorazowe świadczenie w wysokości nawet do 5 000 PLN wypłacane jest na podstawie potwierdzenia przez kierownictwo podmiotu zajścia fizycznej napaści lub zgłoszenia zdarzenia na policję, bez konieczności przeprowadzania obdukcji.
Oferujemy lekarzom dentystom, aż 3 warianty Ochrony: tylko zawodu, wraz z życiem prywatnym oraz wariant Premium. Zapewnia ona dostęp do 24/7 Infolinii prawnej, w przypadku sporu sądowego pokrywane są koszty wynagrodzenia adwokata, koszty biegłego, czy należności dla świadków. W rozszerzonym wariancie dostępne są wideoporady oraz wsparcie i przygotowanie umów/opinii w życiu prywatnym, w tym np. prawa podatkowego oraz praw rzeczowych (służebność, użytkowanie wieczyste).
Jeżeli lekarz dentysta prowadzi indywidualną praktykę lekarską w podmiocie leczniczym, w takim przypadku obowiązuje odpowiedzialność solidarna. Pacjent może wnosić roszczenia wobec lekarza, placówki leczniczej lub obu stron. W takiej sytuacji po wypłaceniu szkody przez jedną ze stron, np. przez podmiot medyczny – może on domagać się od lekarza roszczenia zwrotnego.
INTER Ubezpieczenie dentysta ortodoncja

Lekarz dentysta pod szczególną ochroną

Sprawdź rozszerzenia ochrony zawodowej, przygotowane z myślą o specjalizacjach stomatologicznych.

Skontaktuj się z Agentem

Stomatologiczna medycyna estetyczna

Klauzula 3 zwiększa zakres ubezpieczenia o szkody, będące wynikiem zabiegów stomatologicznej medycyny estetycznej- czyli mających na celu poprawę wyglądu zębów.

Zwiększ zakres ochrony o następujące procedury estetyczne:

 • wybielanie zębów
 • zakładanie biżuterii nazębnej
 • zakładanie licówek
 • korekta kształtu zębów
 • wykonywanie koron
 • zakładanie aparatów ortodontycznych
 • zakładanie implantów zębów

 Pamiętaj, że jeżeli do wykonania powyższych procedur pacjent ma wskazania medyczne (np. brak zęba), to szkody wynikające z takich przypadków objęte są ochroną w ramach Obowiązkowego Ubezpieczenia OC.

Czym są niezawinione zdarzenia dentystyczne i co zapewniają lekarzowi?

Zakres ubezpieczenia obejmuje niezawinione zdarzenia dentystyczne będące następstwem udzielania lub zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych albo będące następstwem zabiegów medycyny estetycznej stomatologicznej. Lekarz w trakcie leczenia stomatologicznego albo zabiegu medycyny estetycznej stomatologicznej nie popełnił błędu w sztuce lekarskiej ani niestaranności (zaniedbania), a mimo to doszło do zdarzenia dentystycznego.

Przykładowymi zdarzeniami dentystycznymi, jakie są objęte wypłatą to:

 • zranienie ust lub skóry twarzy, języka lub pozostałych tkanek miękkich wewnątrz jamy ustnej
 • wypadnięcie wypełnienia zęba
 • niepełne wypełnienie kanału zęba
 • odpadnięcie korony protetycznej zęba
 • niedopasowanie korony protetycznej zęba
 • złamanie narzędzia stomatologicznego w kanale zęba
 • pozostawienie narzędzia protetycznego w kanale zęba lub fragmentu korzenia zęba w zębodole po ekstrakcji
 • uszkodzenie korony zęba lub korony protetycznej na zębie.

Jest to szybkie i wygodne rozwiązanie zarówno dla stomatologa, jak i dla pacjenta, który może liczyć na otrzymanie pieniędzy w ramach swoich roszczeń w krótkim czasie, bez konieczności zmagania się z długotrwałym postępowaniem cywilnym w sądzie. Maksymalnie w ciągu 30 dni następuje wypłata pieniędzy na konto wskazane w formularzu zgłoszenia roszczenia.

Jeżeli chcesz rozszerzyć ochronę o stomatologiczną medycynę estetyczną lub niezawinione zdarzenia dentystyczne:

Grupowe ubezpieczenie Pomocy Prawnej

Sprawdź, czy Twoja Okręgowa Izba Lekarska finansuje Pomoc Prawną w ramach składki w INTER Polska.
Poznaj zakres ubezpieczenia oraz dane kontaktowe.

Dowiedz się więcej

Czego potrzebujesz prowadząc podmiot leczniczy?

W INTER dbamy o specyficzne wyzwania branży, tworzymy ubezpieczenia dostosowane do charakteru pracy i wymagań prawnych. Jeżeli zatrudniasz pracowników i prowadzisz podmiot leczniczy, Twoje potrzeby w zakresie ubezpieczenia też się zmieniają. Sprawdź jakie mamy dla Ciebie propozycje:

INTER Ubezpieczenie Podmiotu Leczniczego

Pakiet INTER Podmioty Lecznicze

Ubezpieczenie dla placówek medycznych i aptek zawierające OC Obowiązkowe, OC Dobrowolne, Ochronę prawną oraz dodatkowy zakres zgodnie z potrzebami placówki. Zabezpiecz siebie i swoich pracowników w codziennej pracy.
Ubezpieczenie majatku branzy medycznej INTER

Ubezpieczenie majątku

Z ubezpieczeniem majątku podmiotu leczniczego nie musisz się martwić o uszkodzenia sprzętów elektronicznych, wyrobów medycznych, szczepionek i leków i sprzętu własnego lub objętego leasingiem.

INTER to nie tylko ubezpieczenia zawodowe

Nieoczekiwane sytuacje mogą się zdarzyć nie tylko w pracy, z INTER możesz zadbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa przez cały czas. Kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa powinna obejmować również aspekty związane z życiem prywatnym Twoim i Twoich bliskich:

Ubezpieczenie na zycie medyka.jpg

Ubezpieczenie na życie i od niezdolności do pracy

INTER Medyk Life obejmuje wysokie świadczenia z tytułu poważnego zachorowania lub śmierci Ubezpieczonego. Dostępne rozszerzenie o czasową lub trwałą niezdolność do pracy w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Zawczasu zapewnij sobie i rodzinie bezpieczeństwo finansowe.
Ubezpieczenie domu mieszkania dla Lekarzy Lekarzy Dentystow

Ubezpieczenie nieruchomości dla lekarzy

Lekarz Nieruchomości to unikatowe ubezpieczenie domu lub mieszkania, w którym bezgotówkowo przywracamy nieruchomości stan sprzed szkody. Minimum formalności przy szkodzie, wypłata odszkodowania w ciągu 7 dni.

Ubezpieczenie podróżne 365

Jeżeli nie kupiłeś ochrony w podróży z pakietem INTER Lekarz, nic straconego – INTER Tour 365 dostępny również jako osobne ubezpieczenie. Sprawdź warunki rocznej ochrony podczas wyjazdów naukowych oraz wypoczynkowych.

Posiadasz już ubezpieczenie w INTER?

Masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami.

Strefa Klienta

Masz dodatkowe pytania do swojego ubezpieczenia lub potrzebujesz wsparcia z naszej strony.

Wybierz kategorię

Zgłoszenie szkody

Wybierz przyczynę szkody, wypełnij zgłoszenie, a my działamy dalej. Będziemy Cię informować na bieżąco.

Zgłoś szkodę

Kontakt z Agentem

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat naszych ubezpieczeń? Umów się z naszym Doradcą.

Zamów kontakt

Dokumenty do pobrania