801 803 000

9 lutego 2024 podczas dorocznego spotkania noworocznego z pracownikami INTER Polska, które tym razem odbyło się w hotelu Sheraton w Warszawie, Prezes Zarządu Grupy Spółek INTER Polska Janusz Szulik przedstawił strategię firmy na kolejne 3 lata

W 2023 roku INTER zdecydowanie przekroczył zakładane plany. Nasze wyniki finansowe sprawiają, że możemy być zadowoleni. Zarówno w spółce majątkowej, jak życiowej możemy wykazać się dobrą rentownością i przypisem. Chcemy rozwijać się dalej – podsumowuje miniony rok Prezes Spółek.

Nową strategię ogłaszamy co trzy lata i obecnie rozpoczynamy szósty cykl strategiczny. Strategia realizowana w latach 2021-2023 polegała na konwersji modelu biznesowego, aby od 2024 w pełni skoncentrować się na sektorze ochrony zdrowia i ubezpieczeniach zdrowotnych. Tak więc nie ma rewolucji, jest ewolucja i konsekwentnie realizujemy postawione cele.

Przede wszystkim INTER nadal będzie skupiony na rozwoju udziału w rynku w ubezpieczeniach dla sektora ochrony zdrowia. Ten rozwój mierzymy od wielu lat w poszczególnych zawodach medycznych, czyli lekarzach, lekarzach dentystach, pielęgniarkach, położnych, fizjoterapeutach, ratownikach medycznych, jak i na rynku podmiotów medycznych. rozłożonymi na poszczególne zawody medyczne i podmioty lecznicze.

Chcemy jednocześnie być postrzegani jako przewódca sektorowy w ubezpieczeniach dla sektora ochrony zdrowia, co mierzymy m.in. postrzeganiem naszej marki, zarówno wśród studentów wydziałów medycznych począwszy jak i wśród osób pracujących w ochronie zdrowia.

INTER w strategii zadeklarował rentowny rozwój w ubezpieczeniach  zdrowotnych, a co za tym idzie planujemy koncentrować się na wybranych segmentach rynku, a nie wyłącznie na dynamice sprzedaży.

W obszarze efektywności działalności ubezpieczeniowej nasza ambicja została wyrażona w prosty i czytelny sposób, jako dodatni wynik techniczny.

Z pewnością specjalistyczny, niszowy ubezpieczyciel jakim jest INTER wyróżnia się na polskim rynku, jednak jak podkreśla Janusz Szulik: To, co realizujemy od 32 lat, wykazując przy tym konsekwencję w naszych działaniach, jest już dobrze ugruntowaną praktyką, z konkretnymi, wymiernymi osiągnięciami. Warto zauważyć, że rynek ubezpieczeń jest dynamiczny. Na tej podstawie  uważamy, że niszowi ubezpieczyciele, tacy jak my, mają swoje miejsce na rynku, nawet takim jak nasz, który chce dogonić dojrzałe i rozwinięte rynki europejskie (…) To o czym musimy ciągle pamiętać jako wyspecjalizowany ubezpieczyciel, to konieczność wyróżniania się od innych oferentów i posiadania wyróżników zarówno w zakresie oferty jak i obsługi. Specjalizacja wymaga od nas ponadprzeciętności i to jest właśnie nasz wyróżnik. Naprawdę znamy się na tym, co robimy.  Specjalizacja wymaga od nas, abyśmy się naprawdę znali nie tylko na ubezpieczeniach ale również na tym jak funkcjonuje branża medyczna.”

W nowej strategii zdefiniowaliśmy 28 projektów strategicznych, które w ciągu kolejnych 3 lat będziemy realizować, aby osiągnąć zakładane cele. Chcemy wzbogacać naszą ofertę zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami klientów. Zintensyfikujemy też nasze działania w obszarze automatyzacji procesów wewnętrznych, by stać się firmą jeszcze zwinniejszą. Dużą wagę przykładamy też do obszaru komunikacji z klientem. Zależy nam, by klienci przy jakiejkolwiek interakcji z nami – czy to przy zdarzeniu szkodowym, czy przy zawieraniu umowy na kolejny okres – mieli poczucie satysfakcji, że postawili na właściwego ubezpieczyciela. I to jest nasz cel.

Weź udział w wydarzeniu dedykowanym Diagnostom Laboratoryjnym!

Jaką odpowiedzialność prawną ma Diagnosta Laboratoryjny? Na jakie zagrożenia podczas wykonywania obowiązków zawodowych jest narażony? Jak dopasować zakres ubezpieczenia do potrzeb zawodu?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas WEBINARU pt. Bezpieczeństwo prawne w zawodzie Diagnosty Laboratoryjnego, który odbędzie się w czwartek 11 stycznia 2024 r., o godzinie 18.00.

AGENDA:

  1. Zagrożenia odpowiedzialnością prawną w zawodzie Diagnosty Laboratoryjnego – Mecenas Paweł Strzelec
  2. W oczekiwaniu na nowe akty wykonawcze do ustawy o medycynie laboratoryjnej – stan prac legislacyjnych – Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Monika Pintal-Ślimak
  3. Adekwatne ubezpieczenie dla Diagnosty Laboratoryjnego – Dyrektor Sprzedaży INTER Polska Dariusz Kondas
  4. Panel dyskusyjny

Aby wziąć udział w Webinarze, zarejestruj się za pośrednictwem linka:

REJESTRACJA NA WEBINAR

INTER Polska, Federacja „POROZUMIENIE ZIELONOGÓRSKIE”, Dolnośląska Izba Lekarska

zapraszają na:

Cykl 3 WEBINAR-ów DLA LEKARZY

Lekarz w kryzysie. Zdarzenia niepożądane, konflikty, hejt.. Obrona i profilaktyka

Prowadzący:
Dariusz Delikat –
lekarz laryngolog i psycholog, trener komunikacji i coach.
Autor wielu programów szkoleniowych oraz artykułów popularnonaukowych dotyczących szeroko rozumianych umiejętności psychologicznych. Od kilku lat prowadzi szkolenia dla lekarzy Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Stały współpracownik Medium.

Rejestracja:
28.09 https://interpolska.clickmeeting.com/przychodzi-lekarz-do-psychologa-1-/register
05.10 https://interpolska.clickmeeting.com/przychodzi-lekarz-do-psychologa-2-/register
12.10 https://interpolska.clickmeeting.com/przychodzi-lekarz-do-psychologa-3-/register

Start o godzinie 19:00!

…………………………………………………………………………………………………….

Zdarzenia niepożądane, konflikty, hejt.. to przykłady sytuacji trudnych.
Takie sytuacje mają miejsce gdy zaburzona jest równowaga pomiędzy potrzebami i działaniami stron oraz warunkami w jakich te działania odbywają się.

Znany polski psycholog Tadeusz Tomaszewski wyróżnił 5 rodzajów sytuacji trudnych:

sytuacje deprywacji – to sytuacje, w których ograniczone są środki zaspokajające podstawowe potrzeby , sytuacje przeciążenia – wykonywane zadania są trudne, odpowiedzialne, liczba obowiązków jest duża itp., sytuacje utrudnienia – to zaburzenia związane z ograniczeniem lub brakiem środków czy narzędzi potrzebnych do sprawnego wykonywania zamierzonych działań, sytuacje konfliktowe i sytuacje zagrożenia – w których istnieje prawdopodobieństwo utraty tego, co dla danej osoby jest ważne , cenne, istotne (życie, zdrowie, opinia, pozycja społeczna…).

Sytuacje trudne prowadzą do zmian psychofizycznych (zmęczenie, zaburzenia emocjonalne, spadek koncentracji, przedłużenie czasu reakcji, spadek motywacji..) czego konsekwencją jest obniżenie poziomu wykonania czynności/zadania oraz zaburzenia komunikacji. Długofalowo sprzyjają pojawianiu się wypalenia zawodowego z jego wszystkimi następstwami.

Specyfika lekarskiej pracy sprawia, że sytuacji trudnych w życiu medyka jest aż nadto.

Sposobem na ich unikanie, a jeśli się pojawią, skuteczne rozwiązywanie, są umiejętności komunikacyjne oparte na zachowaniach asertywnych czyli zachowaniach interpersonalnych, pozwalających na wyrażanie własnych uczuć, oczekiwań, opinii, praw w sposób bezpośredni, stanowczy, uczciwy i jednocześnie respektujący uczucia, oczekiwania, opinie oraz prawa innych osób.

Wymienionym kwestiom przeglądniemy się bliżej na 3 szkoleniach, na które serdecznie zapraszamy.

PANEL I, 28.09.23

Sytuacje trudne

1.Rodzaje i charakterystyka sytuacji trudnych
2.Funkcjonowanie człowieka w sytuacjach trudnych
3.Efektywne i nieefektywne zachowania obronne
4.Zarządzanie relacjami i emocjami w warunkach stresu i przeciążenia
5.Sytuacje trudne w życiu zawodowym lekarza (agresja, konflikty, roszczenia, manipulacje, dr Google, zdarzenia niepożądane, hejt…)
6.Asertywność sposobem na radzenie sobie z sytuacjami trudnymi
7.Postawa asertywna i sposoby jej umacniania
8.Cechy komunikacji asertywnej

PANEL II, 05.10.23

Komunikacja w sytuacjach trudnych

1.Podstawowe i zaawansowane techniki komunikacji asertywnej oraz ich zastosowanie w sytuacjach trudnych
2.Efektywnie wyrażanie oczekiwań
3.Skutecznie odmawianie i określanie granic
4.Wyrażanie opinii – pochwały i krytyka
5.Przyjmowanie komplementów i krytyki
6.Reagowanie na trudne zachowania pacjentów i współpracowników
7.Prezentowanie własnych poglądów i polemika z poglądami innych
8.Rozwiązywanie konfliktów

PANEL III, 12.10.23

Lekarz w obliczu szczególnej sytuacji trudnej – zdarzenia niepożądanego

1.Zdarzenia niepożądane: przyczyny, rodzaje, charakterystyka
2.Napięcie i stres związany ze zdarzeniem niepożądanym i sposoby ich redukcji
3.Komunikacja z pacjentem/rodziną po zdarzeniu niepożądanym
4.Zasady komunikacji z przedstawicielami instytucji i prawnikami
5.Wsparcie w miejscu pracy
6.Pomoc psychologiczna.

4 września rozpoczyna się I Forum Młodych Lekarzy, którego partnerem jest INTER Polska. W trakcie 3-tygodniowych konferencji online, odbywać się będą codzienne spotkania z rezydentami 19 różnych specjalizacji – lekarzami ośrodków z całej Polski. Dodatkowo podczas weekendowych dyskusji eksperci poruszą ważne z perspektywy młodego lekarza tematy jak przepisy prawne, ubezpieczenia, narzędzia ułatwiające pracę czy rozwój kariery po studiach.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli szanse zapytać panelistów o ważne dla nich kwestie, jak perspektywy, problemy i zarobki w danej dziedzinie. Czekają też na nich bonusy: nagrania ze wszystkich paneli, materiały do dalszej nauki i zniżki od partnerów wydarzenia.

Zapraszamy do dołączenia do I Forum Młodych Lekarzy!

📅 Data: 4-24 września 2023

🌐 Miejsce: Online

🎫 Rejestracja i harmonogram: https://medelight-konferencje.pl/

15 października 2022 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla lekarzy im. prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza”, którego INTER Polska jest Partnerem.

Ideą Konkursu jest zwrócenie uwagi, poprzez twórczość literacką, na szczególną wrażliwość, jaka musi cechować dobrego lekarza, by potrafił właściwie odczytywać potrzeby chorego.

Jury XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Lekarzy im. Prof. Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” w składzie: Maria Szczeklik, Anna Dymna, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Jarosław Wanecki i Waldemar Hładki, podczas obrad w końcu sierpnia wyłoniło laureatów, a werdykt został ogłoszony podczas gali, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

 

Oto laureaci:

Kategoria POEZJA

I miejsce nie przyznano

II miejsce Katarzyna Wierzbicka „Otulam się ciszą”

III miejsce Kazimierz Pichlak „Snajper”

 

Kategoria PROZA

I miejsce Elżbieta Lipska „Ariana”

II miejsce Katarzyna Wierzbicka „Czekanie boli”

III miejsce Monika Kunstman „Borderline”

Wyróżnienie Dariusz Kaźmierczak „Pogrobowiec”

Wyróżnienie Barbara Burczyk Fitowska „Nie umarniesz”

 

Kategoria NIEŚMIERTELNOŚĆ

Ewa Gluza „Nieśmiertelność i bolesne przemijanie”

 

STUDENCI

I miejsce Jakub Rewiuk  „Kilka słów o składaniu ptaków”

II miejsce Urszula Woźniak „Tymczasowe wspomnienie”

III miejsce Adrian Goss „Nieśmiertelność westchnięciem młodości?”

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i czujemy ogromna dumę, że możemy być częścią tak pięknego wydarzenia.

„Spokój głowy i oparcie w pełnomocniku opłaconym z ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna jest bezcenne”

Dr n. med. Jacek Wawrzynek

 

Wezwanie na przesłuchanie w policji czy prokuraturze to niejako codzienność dla medyka. Jedno z wezwań, choć wydawałoby się w bezpiecznym charakterze świadka, było inne. Ale po kolei – interwencja ponad rok wcześniej, pacjentem był kolega ratownik medyczny, stan krytyczny, respirator, elektrostymulacja, intensywna terapia, kardiologia. Dzięki naszym decyzjom i odwadze w działaniu kolega żyje! I wydawać by się mogło, że historia ma szczęśliwy finał – po kilku miesiącach pocztówka z wakacji do stacji pogotowia od kolegi-pacjenta. Zatem skąd wezwanie? Skąd zainteresowanie sprawą prokuratury?

Okazało się, że rodzina naszego kolegi złożyła doniesienie do prokuratury w związku możliwością popełnienia przeze mnie błędu medycznego. I choć przesłuchania w prokuraturze toczyły się „w sprawie” a nie „przeciwko komuś”, to oczywiste dla wszystkich było, że jest to wymierzone we mnie.

Pierwsza myśl – może na wszelki wypadek, na przesłuchanie iść z prawnikiem? INTER Ochrona Prawna, którą od kilku lat kupuję w pełnym zakresie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym w ramach pakietu ubezpieczeń INTER Ratownik Medyczny,–na pewno mi pomoże! I tak też się stało, jeden telefon, krótki formularz i praktycznie natychmiast otrzymałem z INTER Polska promesę zapewniającą wynagrodzenie dla mojego adwokata. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, że gwarancję pokrycia kosztów pełnomocnika otrzymałem bez problemów
i tak szybko – przecież byłem wezwany na przesłuchanie jedynie w charakterze świadka, nie podejrzanego czy oskarżonego. Co ważne, choć INTER Polska proponowało kancelarie prawne, mogłem wybrać swojego zaufanego adwokata niezwiązanego z firmą ubezpieczeniową.

Wsparcie adwokata na przesłuchaniu było nieocenione! Kiedy dochodzenie dotyczy sytuacji, w której możemy być pociągnięci do odpowiedzialności – nie ma co ryzykować. Adwokat czy radca prawny porusza się w meandrach prawa znacznie lepiej niż my – ratownicy. Sprawa zakończyła się pomyślnie, ale „spokój głowy” i oparcie w pełnomocniku opłaconym z ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna było bezcenne.

 

W TU INTER Polska S.A. zdajemy sobie sprawę, jak wiele wyzwań i zagrożeń pojawia się każdego dnia pracy ratownika medycznego. Niezależnie od wybranej polisy, ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna zapewniają pracownikom medycznym kompleksowe wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Dowiedz się więcej: https://interpolska.pl/sluzba-zdrowia/ochrona-prawna/

Pakiet INTER Ochrona Prawna to kompleksowa polisa zapewniająca ochronę prawną w przypadku postępowań cywilnych oraz karnych. Ubezpieczenie obejmuje również sprawy dotyczące naruszenia praw pacjenta, jak również spory:

Zależnie od wariantu polisy, ochrona może obejmować sprawy wyłącznie zawodowe lub obejmujące też życie prywatne. Dodatkowymi atutami ubezpieczenia INTER Ochrona Prawna dla ratowników medycznych są:

 

Miło nam poinformować, że Gazeta Ubezpieczeniowa nadała nam tytuł: Ubezpieczyciel Miesiąca. Wyróżnienie przyznane w uznaniu za osiągnięcia, które pozwoliły INTER Polska obchodzącemu jubileusz 30-lecia swojej działalności w Polsce, uzyskać pozycję lidera w segmencie ubezpieczeń dla branży medycznej.

Dziękujemy za wyróżnienie i docenienie naszej działalności w segmencie ubezpieczeń dla branży medycznej.

Więcej o wyróżnieniu dla INTER Polska w artykule: https://lnkd.in/dU-7C8
Więcej o wrześniowych wyróżnieniach: https://lnkd.in/dxwBHWsK

23 września wspólnie z pracownikami, partnerami biznesowymi i klientami świętowaliśmy 30-lecie działalności INTER Polska. Na jubileuszowej Gali w hotelu InterContinental licznie pojawili się przedstawiciele samorządów zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, fizjoterapeutów oraz reprezentanci studenckich organizacji uczelni medycznych. W trakcie Gali wręczone zostały nagrody dla wieloletnich i zasłużonych pracowników.

Uroczystość otworzył Peter Thomas, Przewodniczący Rady Nadzorczej, który przywitał gości i podziękował zarządowi i pracownikom za owocną pracę oraz kreatywne produkty dla branży medycznej, które wyróżniają ofertę INTER na rynku. Z kolei Prezes Janusz Szulik podsumował jak zmienił się INTER na przestrzeni 30 lat działalności i przedstawił strategię firmy. Nie boję się powiedzieć, że jesteśmy niekwestionowanym liderem ubezpieczeń dla branży medycznej. Nie byłoby to możliwe bez naszej wspólnej pracy: zarządu, pracowników, współpracowników, agentów, brokerów. Kto pracuje sam – dodaje, kto pracuje w zespole – mnoży.

Wieloletnią współpracę i wsparcie docenili ze sceny przedstawiciele samorządów zawodów medycznych. Przemawiali Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego profesor dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz, Prezes Federacji „Porozumienie Zielonogórskie” Jacek Krajewski, , Prezes Opolskiej Rady Lekarskiej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka,  Prezes Dolnośląskiej Okręgowej Rady Lekarskiej dr. n. med. Paweł Wróblewski, Wice-Prezes Śląskiej Rady Lekarskiej dr hab. n. med. Dariusz Skaba, Prezes Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych dr. n. o zdr. Jarosław Madowicz, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas oraz liczni przedstawiciele Okręgowych Rad Lekarskich,  a także Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Radomiu Małgorzata Sokulska, Sekretarz Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku Ewa Bogdańska- Bóll. Słowa uznania przekazali także  Dyrektor Handlowa POLMEDU Mirela Kruger oraz Paweł Sawicki, doradca zarządu Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Jubileusz stał się okazją do wyróżnienia wieloletnich pracowników za zaangażowanie i wkład w rozwój INTER Polska. Galę uświetnił występ akordeonisty Marcina Wyrostka z zespołem.

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie, toczącymi się działaniami wojennymi, każdego dnia przybywają do Polski uchodźcy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia, w tym również pomocy medycznej.

Ubezpieczenie OC obowiązkowe podmiotu leczniczego lub praktyki zawodowej:

obejmuje odpowiedzialność za udzielanie bądź zaniechanie udzielania świadczeń zdrowotnych wszystkim pacjentom – również cudzoziemcom oraz osobom mającym status uchodźcy wojennego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 roku w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Przedstawiciele zawodów medycznych nie posiadający praktyk, którzy nie mają obowiązku posiadania polisy OC, ale zakupili w TU INTER Polska S.A. ubezpieczenie OC dobrowolne w wariancie B, obejmujące zakresem udzielanie bądź zaniechanie udzielania świadczeń zdrowotnych, również posiadają ochronę ubezpieczeniową w przypadku szkód wyrządzonych pacjentom będącym cudzoziemcami lub mającym status uchodźcy wojennego.

Dwa dni, sześć sesji, osiemnaście wykładów oraz panele dyskusyjne – tak wygląda program I Wielkopolskiej Konferencji Prawa Pacjenta. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 11 i 12 stycznia 2022 r.
Za organizację odpowiedzialna jest Wielkopolska Izba Lekarska przy wsparciu Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Analizie poddane zostaną również roszczenia ze strony pacjentów, które w imieniu INTER szczegółowo omówi mec. Paweł Strzelec.

Program i rejestracja: https://wil.org.pl/prawa-pacjenta/