801 803 000

TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Naszych Klientów przedstawicieli zawodów medycznych wprowadza nowe ubezpieczenie INTER Medyk Life.

INTER Medyk Life to kompleksowe ubezpieczenie na życie z dodatkową opcją na wypadek niezdolności do pracy

W ramach umowy oferujemy:

Szanując oczekiwania związane z szybką i profesjonalną obsługą, w ramach ubezpieczenia INTER Medyk Life, zapewniamy ograniczone do minimum formalności związane z zawarciem umowy ubezpieczenia i wypłatą świadczeń.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia INTER Medyk Life znajdą Państwo na stronie interpolska.pl/sluzba-zdrowia/ochrona-zycia-dla-medycyny/

Mamy nadzieję, że nowe ubezpieczenie INTER Medyk Life będzie kompleksowym uzupełnieniem oferty Grupy INTER dla  przedstawicieli zawodów medycznych.

W dniu 4 lipca 2021 r. w Krakowskim Centrum Konferencyjnym ICE odbyła się uroczystość absolutorium studentów trzech kierunków Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Wszystkich obecnych, tj. studentów, ich bliskich, kadrę akademicką oraz zaproszonych gości przywitali Pełnomocnik Rektora UJ prof. Krystyna Sztefko oraz Dziekan WL prof. Maciej Małecki, którzy wygłosili przemówienia absolutoryjne.

Wykład absolutoryjny pt. “Nie zawsze warto być rozsądnym i za dużo wiedzieć, czyli historia medycyny opowiedziana nieco inaczej” wygłosił prof. dr hab. Ryszard Gryglewski, kierownik Zakładu Historii Medycyny WL UJ CM. Wszystkim obecnym wykład bardzo się spodobał.

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody pieniężne, ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. w ramach podpisanej umowy, dla najlepszych absolwentów Wydziału Lekarskiego trzech kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego i dietetyki.

TU INTER Polska S.A. wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Naszych Klientów – lekarzy i lekarzy dentystów, właścicieli aptek i podmiotów leczniczych wprowadza nowe ubezpieczenie majątkowe INTER Partner dla Medycyny.

INTER Partner dla Medycyny to kompleksowe ubezpieczenie majątku podmiotów, które zapewnia ochronę ubezpieczeniową zarówno placówki medycznej jak i jej wyposażenia.

W ramach polisy oferujemy:

Szanując oczekiwania związane z szybką i profesjonalną obsługą potencjalnych szkód
w ramach ubezpieczenia INTER Partner dla Medycyny gwarantujemy ograniczone do minimum formalności związane z likwidacją szkód
. Zapewniamy pomoc w organizacji naprawy  i pokrycie kosztów w razie wystąpienia zdarzenia losowego.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia INTER Partner dla Medycyny znajdą Państwo na stronie interpolska.pl/partner-dla-medycyny

Mamy nadzieję, że nowe ubezpieczenie INTER Partner dla Medycyny będzie kompleksowym  uzupełnieniem do pakietu INTER Lekarz w ofercie TU INTER Polska dla  lekarzy i lekarzy dentystów, właścicieli aptek i podmiotów  prowadzących działalność gospodarczą.

W niedzielę 13 czerwca w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Na dzieci czekało mnóstwo  atrakcji zlokalizowanych w przepięknym  ogrodzie Izby Lekarskiej oraz urokliwych wnętrzach zabytkowej willi. Mimo niepewnej pogody chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Na pikniku pojawiło się ponad trzysta dzieci z opiekunami.  Wszyscy z radością oddali się zabawie, a było z czego wybierać spośród wielu atrakcji. Wszystko odbywało się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

INTER Partner dla medycyny - Dzień dziecka 2021

W ogrodzie zainstalowano park linowy oraz ściankę wspinaczkową, a obok stanął gigantyczny dmuchaniec, który cieszył szczególnie tych najmłodszych. Na początku pikniku w namiocie rozstawionym w ogrodzie wystąpił zespół rodzinny Eklezja prezentujący mini-koncert. Ten sam namiot stał się też sceną dla konkursów i pokazów iluzjonistycznych jak również miejscem do nauki gry na afrykańskich bębnach. Z kolei na trawie zorganizowano pokazy żonglerki i animacji. Wszędzie powstawały ogromne, kolorowe bańki mydlane, a to w ramach zabaw prowadzonych przez terapeutki zajęciowe z zespołu  INTER Polska. Były też wymyślne, tworzone na zamówienie dzieci zwierzątka z balonów. Nie zabrakło także atrakcji dla wielbicieli prawdziwych zwierząt. Przed bramą  siedziby OIL można było pojeździć konno pod okiem instruktorów z Łódzkiego Klubu Jeździeckiego, dodatkowo pogłaskać  psa policyjnego i porozmawiać z jego opiekunami policjantami o tym  jak wygląda dzień pracy policyjnego czworonoga. Na małe elegantki i elegantów czekały Panie wyczarowujące piękne obrazki na dziecięcych twarzach. Poza atrakcjami, przygotowano przysmaki z grilla, pyszne lody rzemieślnicze i mnóstwo słodkości, w tym nieprzebraną ilość INTERowych michałków i krówek.

Blisko sto obrazów, od nie większych niż kartka papieru, po szerokość rozstawu rąk, wykonanych z wykorzystaniem wielu technik przez lekarzy różnych specjalizacji i lekarzy dentystów pochodzących z całej Polski, zarówno z dużych miast i mniejszych miejscowości – od morza po Tatry…

To artystyczne bogactwo jest do obejrzenia w Łódzkiej Izbie Lekarskiej jeszcze do 5 czerwca i świadczy o niegasnącej popularności Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa Lekarzy.
Otwarcie Wydarzenia połączone z Wernisażem  odbyło się w tym roku 30 maja, w niedzielę. Piękne sale łódzkiej Okręgowej Izby Lekarskiej zapełniły się morzami, górami, lasami, portretami znanych i nieznanych postaci, świętymi ikonami i mniej świętymi, ale jakże pięknymi modelkami, tańczącymi harnasiami, wiolonczelistkami i skrzypaczkami. Są też obrazy kwiatów, owoców, drzew, tajemnicze zaułki, a także senne wizje, baśniowe światy i zupełnie abstrakcyjne konstrukcje. Wszędzie  feeria barw, kształtów, gra światła i cieni. Mocne i wyraziste pociągnięcia pędzla i dla kontrastu – subtelne, zwiewne plamy koloru.

Cała Galeria to niekończąca się, niezwykła różnorodność ekspresji. Lekarze, niezmiennie od lat, bardzo chętnie biorą udział w tej kulturalnej i mającej już swoją krajową renomę imprezie. Jej znaczenie wyraźnie podkreślił, otwierający wystawę Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi – dr n. med. Paweł Czekalski, który dodał, że odbywa się ona pod honorowym patronatem prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej – prof. Andrzeja Matyi, oraz pod patronatem Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. O tym, że Wystawa cieszy się powodzeniem nie tylko wśród łódzkich lekarzy, świadczyli Goście, którzy  przybyli z całej Polski, by nacieszyć oczy i wybrać mistrza lub mistrzynię pędzla.

„Z największą przyjemnością pełniłam obowiązek reprezentowania INTER podczas tej pięknej uroczystości. Miałam również zaszczyt wręczyć nagrody INTER laureatom trzech medalowych miejsc” powiedziała Dyrektor Oddziału Łódź Agnieszka Przybył.

TU Inter Polska wsparł inicjatywę konkursu plastyczno – literackiego: „ Dzieci dziękują lekarzom” zorganizowanego przez Okręgową Izbę Lekarską w Łodzi i ufundował nagrody w konkursie. Prace graficzne i literackie to piękny dowód uznania i wdzięczności wyrażony przez dzieci, a my cieszymy się, że ufundowane przez nas nagrody sprawiły również wiele radości wyróżnionym dzieciom.

podziękowania OIL Łódź

W dniu 11 marca 2021 roku odbyła się V edycja konferencji zatytułowanej „Prawo a Medycyna” zorganizowana przez INTER Polska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Samorząd Studencki Uczelni i Śląską Izbę Lekarską  w ramach projektu INTER University.

Prezes INTER Polska Janusz Szulik zaznaczył we słowie wstępnym, że to wydarzenie staje  się już tradycją współpracy pomiędzy INTER Polska a Śląskim Uniwersytetem Medycznym.

O dużym zainteresowaniu tym wydarzeniem wspomniał Prorektor ds. Studiów  i Studentów Prof. Dr hab. med. Jerzy Stojko, a Prezes ORL Śląskiej Izby Lekarskiej zwrócił uwagę uczestników na to, jak ważna jest znajomość zmieniających się regulacji prawnych obowiązujących nie tylko lekarzy i lekarzy dentystów, ale wszystkich pracowników ochrony zdrowia.

„Rzeczywistość pokazuje, że prawo trzeba tworzyć z wyprzedzeniem”- to słowa Dr  Tadeusza Urbana, jakże ważne szczególnie teraz w dobie pandemii Covid-19.

Ponad 250 uczestników konferencji,  która odbyła się tym razem online z zainteresowaniem wysłuchało wykładów na temat bezpieczeństwa prawnego pracowników medycznych w dobie pandemii, aspektów prawnych w zarzadzaniu placówką ochrony zdrowia oraz wykładów poruszających  etyczne aspekty dotyku pacjenta w fizjoterapii i jakże trudne aspekty etyki w opiece terminalnej nad pacjentem.

Wykładowcy w osobach Dr hab. n. med. Anny Brzęk, Prof. Dr hab. n. med. Jarosława Markowskiego, Dr Janusza Milejskiego i Mec. Pawła Strzelca pokazali jak istotne jest respektowanie zmieniającego się prawa w medycynie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach oraz jak niezbędna jest ochrona prawna, która powinna towarzyszyć pracownikom ochrony zdrowia każdego dnia.

Do zobaczenia za rok!

Dalsza ekspansja na rynku ubezpieczeń dla podmiotów i zawodów medycznych, skuteczne wyznaczanie trendów dotyczących produktów oraz propagowanie wysokiej jakości zdrowotnych ubezpieczeń grupowych wśród biznesu to najważniejsze założenia ogłoszonej strategii TU INTER Polska S.A. na lata 2021-2023.

TU INTER Polska S.A. jest liderem wśród towarzystw oferujących ubezpieczenia dla zawodów medycznych oraz znaczącym ubezpieczycielem tej branży. W oparciu o doświadczenie i wiedzę zamierzamy umacniać swoją pozycję i planujemy dalszą ekspansję. Mając świadomość trudności, z jakimi borykają się nie tylko lekarze, ale również inni przedstawiciele zawodów medycznych, chcemy rozszerzać i personalizować ochronę ubezpieczonych. Jako Towarzystwo Ubezpieczeniowe współpracujemy ze środowiskiem medycznym od wielu lat i zamierzamy nadal podtrzymywać i budować te relacje. Chcemy być wiarygodnym partnerem naszych Klientów, gwarantując im nowoczesne i kompleksowe ubezpieczenia, odpowiadające na ich potrzeby i zmieniające się otoczenie.

Silna pozycja, jaką TU INTER Polska S.A. zdobyło przez lata pracy na polskim rynku, pozwala nam na wyznaczanie nowych trendów w sektorze. Gwarantując najwyższe standardy, zamierzamy nadal inspirować i wyznaczać trendy.

Jako znaczący ubezpieczyciel branży medycznej TU INTER Polska S.A. ma świadomość, jak cenne jest zdrowie oraz jak wielką wartością firmy są jej pracownicy. Dlatego ważnym elementem nowej strategii jest propagowanie ubezpieczeń zdrowotnych dla firm, w których ogromny nacisk kładzie się na jakość i kompleksowość oferowanych świadczeń. W najbliższych latach zamierzamy znacząco rozszerzyć swoje działania także w tym sektorze.

TU INTER Polska S.A. dba również o umacnianie swojej pozycji finansowej, gwarantując stabilność i bezpieczeństwo Klientów.

Ogromny nacisk będziemy kłaść na realizację wartości firmy. Wśród nich wymieniamy:

PROFESJONALIZM – działania prowadzimy w oparciu o najwyższe standardy i stale pogłębianą specjalistyczną wiedzę oraz rozwijanie kompetencji i zdobywanie doświadczenia.

ORIENTACJĘ NA KLIENTA – w TU INTER Polska S.A. rozumiemy potrzeby i oczekiwania Klientów, stawiając je zawsze w centrum uwagi.

ZAUFANIE I WZAJEMNY SZACUNEK – budujemy w oparciu o uczciwość, otwartość oraz szczerość. Szanujemy opinie, pracę i czas innych.

 

O TU INTER Polska S.A.

Grupa INTER Polska to dwa towarzystwa ubezpieczeń: INTER Polska S.A. i INTER-ŻYCIE Polska S.A. Akcjonariuszem towarzystw jest niemiecka Grupa Ubezpieczeniowa INTER, która powstała w 1926 roku i jest jedną z wiodących firm w Niemczech oferujących ubezpieczenie zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe.

Oferta TU INTER Polska S.A. obejmuje ubezpieczenia medyczne, zdrowotne, majątkowe zarówno dla Firm, jak i dla Klientów indywidualnych. Szczególnym odbiorcą usług jest branża medyczna, dla której tworzone są wyspecjalizowane pakiety ubezpieczeniowe.

TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. oferuje ubezpieczenia chroniące życie i zdrowie z koncentracją na pracownikach sektora ochrony zdrowia. Oferta obejmuje szeroką gamę ryzyk związanych ze specyfiką wykonywanego zawodu a także życie prywatne.

 

TU INTER-ŻYCIE Polska  wprowadza dla przedstawicieli zawodów medycznych dodatkową sumę ubezpieczenia na wypadek śmierci w wyniku COVID- 19 w cenie ubezpieczenia INTER Medyk Life.

W trosce o Państwa Najbliższych, w sytuacji gdyby Państwa nagle zabrakło w wybranych wariantach w produkcie INTER Medyk Life rozszerzamy ochronę ubezpieczeniową o dodatkową sumę ubezpieczenia z tytułu  śmierci w wyniku COVID -19 dla klientów spełniających warunki określone w Regulaminie Akcji „INTER Pracownikom Medycznym w czasie pandemii”.

https://interpolska.pl/pracownikom-medycznym/

Odpowiedzialność to działanie! TU INTER Polska, które od lat dba o bezpieczeństwo środowiska medycznego, włączyło się w aktywne pomaganie również przyszłym lekarzom w czasach pandemii SARS-CoV-2. Kolejna partia maseczek chirurgicznych i respiratorowych została dostarczona społeczności akademickiej – tym razem byli to Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W imieniu INTER Polska maseczki przekazał Prezes Janusz Szulik oraz Dyrektor Oddziału INTER w Poznaniu Beata Raczak, a zostały one odebrane przez Prorektora ds. Studenckich, Prof. dr. hab. Edmunda Grześkowiaka i Przewodniczącą Samorządu Studenckiego Martynę Piszczek. Maseczki zostaną przez nich wykorzystane w czasie zajęć, prowadzonych również na oddziałach szpitalnych.

Od listopada INTER Polska przekazało blisko 90 000 maseczek dla Studentów kierunków medycznych w całej Polsce. Wśród uczelni, do których dotarła pomoc, znalazły się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytety Medyczne we Wrocławiu, w Katowicach, Gdańsku i Łodzi oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Podczas spotkań Prezes INTER Polska wielokrotnie podkreślał, jak ważne są wszystkie działania, które w tych trudnych dla pracowników środowiska medycznego, w tym również dla przyszłych lekarzy, czasach podnoszą komfort ich pracy i zmniejszają ryzyko zarażenia wirusem SARS-COV-2. We wszystkich Uczelniach nasza akcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Otrzymaliśmy wiele wyrazów wdzięczności. To my dziękujemy i obiecujemy więcej. Przekazanie maseczek było kolejną kampanią pomocy dla środowiska medycznego w ostatnich miesiącach, wcześniej maseczki i finansowe wsparcie trafiły do Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Od marca, w porozumieniu z Naczelną Izbą Lekarską, zapewniamy wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom w Polsce możliwość bezpłatnego uzyskania porad i opinii prawnych dotyczących kwestii związanych z pandemią SARS-CoV-2.