Idealne ubezpieczenie dla lekarza? „100 pytań na stulecie samorządu lekarskiego w Polsce 1921-2021”.

Idealne ubezpieczenie dla lekarza?

W 2021 roku samorząd lekarski obchodził jubileusz 100-lecia uchwalenia przez Sejm II RP ustawy o izbach lekarskich i trwającego ponad rok procesu organizacji Naczelnej Rady Lekarskiej pierwszej kadencji. Z tej okazji Naczelna Izba Lekarska wydała pierwszy numer „Zeszytu Historycznego” pt. „100 pytań na stulecie samorządu lekarskiego w Polsce 1921-2021”.

„Zeszyt Historyczny” jest zbiorem wspomnień i refleksji wokół samorządu lekarskiego w Polsce. Lekarze, lekarze dentyści, eksperci medyczni, liderzy opinii, osobistości ze świata kultury i nauki oraz specjaliści związani ze środowiskiem lekarskim wypowiedzieli się na temat przeszłości i przyszłości polskiej ochrony zdrowia. Prezentowane wypowiedzi stworzyły wielowymiarowy obraz funkcjonowania środowiska lekarskiego, jego dokonań i wyzwań, z jakimi mierzyło się w przeszłości i mierzy obecnie.

Do udziału w tym bezprecedensowym projekcie wydawniczym został zaproszony m.in. Pan Janusz Szulik – Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska S.A., który udzielił odpowiedzi na pytanie: „Jakie jest idealne ubezpieczenie dla lekarza?”. Zapraszamy do zapoznania się z tą wypowiedzią.

Idealne ubezpieczenie dla lekarza?

Wróć na górę