Kontrakty lekarzy dentystów, a polisa na czas przerwy w zawodowej

Zawodowa ścieżka lekarzy dentystów, wykonujących pracę na kontrakcie, może mieć różne etapy. Warto się zabezpieczyć korzystną polisą na wypadek niezdolności do pracy.

Praca lekarzy dentystów na kontrakcie ma swoje zalety i wady. Do zalet niewątpliwie należy wyższe wynagrodzenie lekarzy dentystów niż w ramach stosunku pracy, brak ograniczeń wynikających z norm czasu pracy czy w końcu brak podległości służbowej. Z drugiej strony kontrakt ma wady. Główna? Lekarz dentysta musi sam zadbać o swoje bezpieczeństwo zawodowe. Kontrakt nie daje bowiem świadczeń urlopowych, socjalnych, nagród jubileuszowych, a także oznacza możliwość wypowiedzenia umowy bez podania przyczyny i zachowania okresu wypowiedzenia.

Tym bardziej lekarze dentyści zatrudnieni na kontrakcie powinni zdecydować się na samodzielny z zakup ubezpieczenia INTER Kontrakt. Na co mogą liczyć?

150 zł na dzień – to gwarantowana kwota dla lekarzy dentystów w czasie niezdolności do pracy (w przypadku wariantu INTER Kontrakt — wskutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku, INTER Kontrakt NNW — w następstwie nieszczęśliwego wypadku). Zakup ubezpieczenia z wypłatą na poziomie 150 zł nie wymaga weryfikacji dochodów. Jeśli lekarz stomatolog będzie przebywał na zwolnieniu cztery miesiące, w tym czasie co miesiąc będzie otrzymywał wypłatę na poziomie 4,5 tys. zł.

300 zł na dzień – kluczową różnicą przy tej stawce jest kwestia weryfikacji dochodów. To oznacza, że wariant jest dedykowany osobom o wyższych zarobkach. Na wypłatę 300 zł dziennie może liczyć lekarz dentysta, który zarabia miesięcznie 9 tys. zł. Jeśli zarabia 7,5 tys. zł, to taką kwotę wypłaci ubezpieczyciel. Podsumowując, kwota wypłaty nie będzie wyższa niż dochody.

Niezależnie od wybranej stawki ubezpieczenie INTER Kontrakt ma jeszcze jedną zaletę – chroni ubezpieczonego przez cały okres odpowiedzialności.
Plusem jest także fakt, że osoba niezdolna do pracy nie czeka długo na wypłatę pierwszych pieniędzy, ponieważ wypłacone są po miesiącu. W momencie, w którym choroba wymaga np. pokrycia kosztów prywatnej rehabilitacji to szczególnie istotne.

Więcej szczegółów na www.interpolska.pl

Wróć na górę