801 803 000
INTER Ubezpieczenie Podmiotu Leczniczego

Ubezpieczenia dla Podmiotów Leczniczych

Zapewnij swojej placówce i pracownikom odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Bądź zawsze w zgodzie z prawem – zobacz korzyści ubezpieczenia Ochrony Prawnej.

Zamów kontakt z Agentem

Pakiet INTER Podmioty Lecznicze

Prowadząc podmiot leczniczy musisz mierzyć się z zagrożeniami wynikającymi z odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów oraz z codzienności związanej z prowadzeniem działalności. Wybierz pakiet ubezpieczeń dla Podmiotów Leczniczych stworzony, aby chronić interesy placówki medycznej.

Co wchodzi w skład Pakietu INTER dla Podmiotów Leczniczych?

INTER Ochrona Prawna

Ubezpieczenie INTER Ochrona Prawna dla Podmiotów Leczniczych to pierwszy taki produkt ubezpieczeniowy w Polsce – zapewnia szeroki zakres porad prawnych oraz pokrycie kosztów obsługi prawnej podczas sporów związanych z funkcjonowaniem podmiotu leczniczego. Dzięki dwóm wariantom ubezpieczenia możesz dostosować ochronę do swoich potrzeb.

Atuty:

 • 24h Infolinia prawna (wzory pism, weryfikacja dokumentów, informacja o kosztach sporów i procedurach sądowych, aktach prawnych, danych teleadresowych sądów, prokuratur, kancelarii, notariuszy, pomoc w ustanowieniu pełnomocnika)
 • Możliwość wyboru własnego adwokata bądź radcy prawnego, lub wykorzystanie rekomendowanej przez naszych specjalistów odpowiedniej kancelarii prawnej
 • Opinie prawne na piśmie, sygnowane przez adwokata lub radcę prawnego
 • Porady w zakresie prawa podatkowego

OC Obowiązkowe

OC Obowiązkowe adresowane do podmiotów leczniczych. Zakres, sumy gwarancyjne i warunki ubezpieczenia zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Finansów. Ubezpieczeniem OC Obowiązkowym objęte są szkody powstałe w następstwie działania lub zaniechania działania, wyrządzone podczas udzielania świadczeń zdrowotnych w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej.

Atuty:

 • Ochrona przed finansowymi skutkami szkód powstałych w trakcie wykonywania czynności zawodowych
 • Suma gwarancyjna nawet do 500 000 euro na jedno zdarzenie

OC Dobrowolne

OC Dobrowolne dedykowane Podmiotom Leczniczym, aby zabezpieczyć wszystkie sfery prowadzonej działalności leczniczej. Zakres ubezpieczenia można rozszerzyć m.in. o szkody związane z medycyną estetyczną oraz naruszeniem praw pacjenta.

Atuty:

 • Możliwość dokupienia klauzuli medycyny estetycznej
 • Ubezpieczenie OC Pracodawcy
 • Odpowiedzialność za szkody w sprzęcie medycznym

INTER Ochrona HIV/WZW

INTER Ochrona HIV/WZW to ubezpieczenie poekspozycyjne związane z zakażeniem się personelu wirusem WZW lub HIV, z możliwością rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie NNW. W ramach ubezpieczenia umożliwiamy szybkie sfinansowanie koniecznych badań oraz kosztów leków antyretrowirusowych i wypłatę świadczenia finansowego w przypadku zakażenia. Ubezpieczenie można rozszerzyć o unikatową ochronę na wypadek agresji pacjenta.

Atuty:

 • Wysokie sumy ubezpieczenia – nawet do 200 000 zł.
 • Ochrona przez 24 godziny
 • Możliwość wykupienia ochrony w przypadku Agresji Pacjenta.

Najczęściej zadawane pytania

W ramach wariantu A zapewnimy Ci 24h infolinię prawną (wzory pism, weryfikacja dokumentów) oraz pomoc i zwrot kosztów prawnych w przypadku dochodzenia odszkodowań przez Twój podmiot leczniczy lub w przypadku roszczeń skierowanych przeciwko Twojej placówce.
W ramach wariantu B dodatkowo zapewnimy Ci pomoc i zwrot kosztów prawnych w zakresie rozszerzonym m.in. o spory z NFZ, sprawy karne, pracownicze, dotyczące ubezpieczeń społecznych oraz związanych z nieruchomością, w której wykonywana jest działalność lecznicza podmiotu. Możliwość skorzystania z przygotowania dokumentów prawnych oraz wideoporad prawnych z adwokatem lub doradcą podatkowym.
Musisz zgłosić się do naszego Centrum Asysty Prawnej dzwoniąc na nr +48 22 333 77 00 (czynne całą dobę, cały rok: 24h/7 dni) lub wysyłając maila: interpolska@opiekaprawna.pl
Wybierając Pakiet dla Podmiotów Leczniczych otrzymujesz kompleksową i profesjonalną ochronę, która zabezpieczy wszystkie sfery funkcjonowania podmiotu leczniczego. Kupując w Pakiecie zyskujesz zniżki przy OC Obowiązkowym.
Jeżeli zarejestrowałeś swoją działalność u Wojewody jako podmiot leczniczy (lub zamierzasz ją zarejestrować) zobowiązany jesteś do posiadania OC Obowiązkowego.
Tak, OC Obowiązkowe możesz nabyć bezpośrednio u naszego Agenta.
Przestrzeganie praw pacjenta jest obowiązkiem osób wykonujących zawód medyczny. Ubezpieczenie obejmuje naruszenie następujących praw, m.in.: prawa do informacji o stanie zdrowia i zachowania tajemnicy, poszanowania godności, intymności i życia prywatnego.
Klauzula Agresji Pacjenta jest ochroną dla osób, które padły ofiarą agresji pacjenta podczas wykonywania czynności zawodowych. W przypadku fizycznej napaści wypłacamy jednorazowe świadczenie pieniężne.

Możesz być tym również zainteresowany

Grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników

Ochrona życia dla Firm

INTER Grupa Plus to kompleksowy program grupowego ubezpieczenia na życie dedykowany podmiotom leczniczym i firmom zatrudniającym już od 3 pracowników.
Ubezpieczenie dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Ochrona majątku dla Firm

Prowadzisz podmiot leczniczy? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego biznesu, skorzystaj z oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dokumenty do pobrania