801 803 000
Ubezpieczenia dla Lekarza i Dentysty

Ubezpieczenia dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów

Poznaj dedykowany pakiet ubezpieczeń

 • Atrakcyjne zniżki za zakup pakietowy
 • Kompleksowa ochrona i poczucie bezpieczeństwa
 • Wsparcie doradców z wieloletnim doświadczeniem
Kup Pakiet Online

Pakiet INTER Lekarz

Poznaj dedykowany pakiet ubezpieczeń przygotowany specjalnie dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów.

Zawód lekarza to codzienne decyzje dotyczące życia i zdrowia innych ludzi. Często jest to praca w stresie, w trudnych warunkach i przez długie godziny. Dokonując wyboru zatroszcz się o kompleksową i profesjonalna ochronę. Pakiet INTER Lekarz zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa.

Co jest w pakiecie?

 • OC Obowiązkowe
  Chronimy Cię przed skutkami popełnionych błędów podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Oferujemy ubezpieczenie OC Obowiązkowe z sumami gwarancyjnymi dostosowanymi do Twoich potrzeb.
 • OC Dobrowolne
  Jeśli chcesz rozszerzyć ochronę o szkody związane z uszkodzenie mienia pacjenta oraz naruszeniem jego praw, proponujemy Ci ubezpieczenie OC Dobrowolne zakresem dostosowane do Twoich potrzeb.
 • INTER Ochrona Prawna
  Zagwarantujemy Ci pomoc prawną w życiu zawodowym i prywatnym oraz w ruchu drogowym. Razem z radcami prawnymi pomożemy wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie, które zabezpieczy Twoje finanse i zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa.
 • INTER Ochrona HIV/WZW
  Zapewnimy Ci ochronę przed skutkami ekspozycji na materiał zakaźny z sumami ubezpieczenia sięgającymi nawet do 200 000 zł. Ubezpieczenie możesz rozszerzyć o jedyną na rynku Klauzulę Agresji Pacjenta.

 

Jeżeli leczysz swoich pacjentów w przychodni lub gabinecie, wykonujesz zabiegi w szpitalu, udzielasz telefonicznych porad lekarskich – pamiętaj, że Twoja polisa OC w INTER Polska działa także w czasie pandemii koronawirusa ― zabezpieczając Cię przed finansowymi skutkami roszczeń pacjentów.

Przegląd korzyści w wariantach ubezpieczenia INTER dla lekarzy

INTER Lekarz INTER Lekarz Plus
Obowiązkowa Odpowiedzialność Cywilna 75 000 euro/350 000 euro
Zakresem objęte są szkody na osobie powstałe przy wykonywaniu obowiązków zawodowych zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Finansów.
150 000 euro/350 000 euro
Zakresem objęte są szkody na osobie powstałe przy wykonywaniu obowiązków zawodowych zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Finansów. Wyższa suma gwarancyjna.
Dobrowolna Odpowiedzialność Cywilna  50 000 euro / 50 000 euro z rozszerzeniem o naruszenie praw pacjenta 75 000 euro / 75 000 euro z rozszerzeniem o naruszenie praw pacjenta
Ochrona Prawna  Ochrona zawodu Ochrona zawodu i życia prywatnego
Wypadki komunikacyjne
Życie prywatne
Wideoporady prawne
Ochrona HIV/WZW Ochrona przed skutkami ekspozycji na materiał zakaźny z rozszerzeniem o klauzulę agresji pacjenta Ochrona przed skutkami ekspozycji na materiał zakaźny z rozszerzeniem o klauzulę agresji pacjenta. Wyższe limity odpowiedzialności.
Koszty leków /
Świadczenie po zakażeniu HIV
3 500 / 20 000 zł5 000 / 200 000

Najczęściej zadawane pytania

Wybierając Pakiet INTER Lekarz otrzymujesz kompleksową i profesjonalną ochronę, która zabezpieczy wszystkie sfery Twojego życia zawodowego. Kupując w pakiecie zyskujesz do 49% zniżki przy OC Obowiązkowym.
Jeżeli jesteś lekarzem prowadzącym indywidualną, specjalistyczną lub grupową praktykę lekarską zarejestrowaną w Okręgowej Izbie Lekarskiej (lub zamierzasz ją zarejestrować) zobowiązany jesteś do posiadania OC Obowiązkowego.
Tak, OC Obowiązkowe możesz nabyć bezpośrednio u naszego Agenta.
Jeśli jesteś zatrudniony w oparciu o umowę o pracę Twój pracodawca w przypadku spowodowania przez Ciebie szkody ma prawo obciążyć Cię do trzykrotności miesięcznej pensji. OC dobrowolne pozwoli pokryć te koszty.
OC Obowiązkowe nie chroni wszystkich sfer Twojego życia zawodowego. Jeżeli wynajmujesz gabinet pod działalność lub udzielasz świadczeń z zakresu medycyny estetycznej, ochronę w tym zakresie zapewni Ci ubezpieczenie dobrowolne.
Ubezpieczenie INTER Ochrona Prawna w wariancie ochrona zawodu zapewni Ci ochronę interesów prawnych w życiu zawodowym, zarówno w sprawach cywilnych, jak i karnych (w tym z tytułu naruszenia praw pacjenta). W ramach ubezpieczenia zyskasz ponadto ochronę w zakresie sporów z ZUS i NFZ, w obszarze prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także ochronę prawną w postępowaniu przed sądem dyscyplinarnym.
Ubezpieczenie INTER Ochrona Prawna w wariancie ochrona zawodu i życia prywatnego zapewni Ci ochronę w życiu zawodowym, zarówno w sprawach cywilnych, jak i karnych (w tym z tytułu naruszenia praw pacjenta), prywatnym i ruchu drogowym. W ramach ubezpieczenia ochronę zyskuje również osoba pozostająca z Tobą w związku małżeńskim. Dodatkowo oferujemy wideo porady online radcy prawnego lub doradcy podatkowego.
Klauzula Agresji Pacjenta jest ochroną dla osób, które padły ofiarą agresji pacjenta podczas wykonywania czynności zawodowych. W przypadku fizycznej napaści wypłacamy jednorazowe świadczenie pieniężne nawet do kwoty 5 000 zł.
Tak, ubezpieczenie NNW możesz wykupić u Agenta, w ramach ubezpieczenia INTER Ochrona HIV/WZW już od wariantu B-I.
Tak, możesz dokonać zakupu na dowolny okres ochrony nie dłuższy niż rok. Jeżeli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem skontaktuj się z naszym Agentem.

Możesz być tym również zainteresowany

INTER Medyk Life

Ubezpieczenie na życie ze świadczeniem z tytułu niezdolności do pracy INTER Medyk Life dedykowane jest Tobie i Twojej rodzinie, jeśli jesteś lekarzem. Inter Medyk Life zapewni Tobie i Twoim bliskim wsparcie finansowe, w razie nieprzewidzianych zdarzeń, uwzględniając specyfikę Twojego zawodu.

INTER Tour 365

INTER Tour 365 to wyjątkowe ubezpieczenie podróżne. Przez cały rok jesteś ubezpieczony na wypadek choroby czy nieszczęśliwego wypadku za granicą, bez względu na liczbę wyjazdów oraz cel podróży. Zakresem ubezpieczenia objęte są również koszty leczenia za granicą i pomoc assistance.

Dom i Mieszkanie dla Medycyny

Jesteś lekarzem i prowadzisz swój gabinet w domu lub mieszkaniu? Wybierz dedykowany pakiet INTER Lokum i ubezpiecz swoją nieruchomość razem z ryzykami stworzonymi specjalnie pod Twoją działalność.

Dokumenty do pobrania