801 803 000
37 2 scaled

Nowość INTER: klauzula medycyny estetycznej dla lekarzy i podmiotów leczniczych.

Z dniem 5 grudnia 2016 INTER rozpoczął sprzedaż klauzuli medycyny estetycznej dedykowanej lekarzom i podmiotom leczniczym. Jest ona dostępna jako rozszerzenie ubezpieczenia OC dobrowolnego.

Nowy produkt ubezpieczeniowy powstał po konsultacjach ze środowiskiem lekarskim i prawniczym. Jego głównym atutem i wyróżnikiem konkurencyjnym jest precyzyjna definicja zakresu medycyny estetycznej. Ubezpieczony nie musi zastanawiać się jaki zabieg będzie objęty ochroną, a jaki nie – wszystko znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Świadczenia z zakresu medycyny estetycznej w nowym produkcie są objęte ochroną do limitu głównej sumy gwarancyjnej. Klauzula medycyny estetycznej nie limituje ochrony żadnymi ograniczeniami innymi, niż te zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia OC Dobrowolnego. Dla lekarzy i placówek medycznych wprowadza się jedynie obowiązek stosowania preparatów i urządzeń certyfikowanych w Unii Europejskiej znakiem CE.

Do głównych świadczeń objętych ochroną w ramach ubezpieczenia należą iniekcje, takie jak botoks czy kwas hialuronowy, a także coraz bardziej popularne nici liftingujące.

Nawet z reguły proste zabiegi poprawiające urodę mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Lekarze decydujący się na wykonywanie tego rodzaju zabiegów nie ze wskazań medycznych, a z wyboru pacjenta, powinni dobrze zabezpieczyć się przed skutkami ewentualnych roszczeń. Taką ochronę zapewnia nowa Klauzula medycyny estetycznej INTER.